خبر: 73717 / تاریخ انتشار : ۲۱ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۱۵:۵۲:۰۵

وقتی ویرانه ها در سیاهکل نام شهرک صنعتی دارند!!

مجموعه سایت درسیاهکل تلاش دارد با سلسله گزارش هایی در رابطه با مشکلات واقعی شهرک صنعتی سیاهکل، قدمی را در آبادانی دوباره این شهرک بردارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، پیرو گزارش تحلیلی پایگاه خبری درسیاهکل در خصوص شهرک صنعتی ازبرم با عنوان «ویرانه ای بنام شهرک صنعتی سیاهکل»(لینک خبر)، سایت درسیاهکل در این گزارش که دومین آن می باشد به پیگیری های انجام شده یا احیانا کارهای صورت پذیرفته مسئولین و مسائل مربوط به این به اصطاح شهرک می پردازد.

در طول مدتی که از تهیه گزارش اول ما گذشت،(بیش از دو ماه از تاریخ تهیه گزارش اول تاکنون) دو تن از مسئولین شهرستانی در برنامه گفتگوی خبری شبکه باران /خبر بیست/ شرکت کردند.

در ابتدا رضا اسلامی فرماندار سیاهکل در این برنامه شرکت کرد که در آن مجری برنامه سوالاتی از وی پرسید که در یکی از آنها سئوالی در خصوص وضعیت شهرک صنعتی سیاهکل از وی سئوال شد. فرماندار نیز در پاسخ گفت که ۲۶ واحد صنعتی فعال در این شهرک حضور دارند که به نظر می رسد با این جواب سعی بر این داشت که وضعیت شهرک را مناسب اعلام کند و بگوید فقط بعضی مشکلات جزیی در این شهرک وجود دارد!!!!!

آمار بروز سایت شهرک های صنعتی استان گیلان که در آن شرکت های فعال در شهرک صنعتی سیاهکل را ۳۰ شرکت اعام کرده است.

%d8%b4%d9%87%d8%b1%da%a9-%d8%b5%d9%86%d8%b9%d8%aa%db%8c-%d8%b3%db%8c%d8%a7%d9%87%da%a9%d9%84

در پاسخ به این صحبت های آقای فرماندار در رسانه ملی باید گفت: جناب آقای اسلامی؛ معلوم نیست آمارهای خود را از چه ارگانی دریافت می کنید!!!! اما جهت استحضار جنابعالی در زیر تمامی شرکت های فعال در شهرک صنعتی سیاهکل با نام آورده شده است:
۱- شرکت یا کارگاه کابینت سازی واقع در واحد کارگاهی با فعالیت ۲ نفر و کار بصورت نیمه فعال
۲- شرکت لوازم ورزشی با فعالیت یک الی ۲ نفر
۳- شرکت بتون آماده پایا با فعالیت حدود ۱۰ نفر
۴- شرکت پر خشک کنی با فعالیت ۲ نفر
۵- شرکت موزاییک سازی با فعالیت حدود ۷ نفر
۶- شرکت گاو صندق نسوز با فعالیت یک نفر
۷- شرکت تابلو سازی سابل با فعالیت حدود ۱۰ نفر
۸- شرکت پولک شمال با فعالیت حدود ۵ نفر
۹- شرکت سیبون با فعالیت حدود ۶۰ نفر
۱۰- شرکت فرآورده های بتونی آقای کافی با فعالیت ۲ نفر و بصورت نیمه تعطیل
۱۱- شرکت پنجره دوجداره نادر با فعالیت حدود ۱۰ نفر
۱۲- شرکت مواد اولیه سرم سازی آقای خوشبو با فعالیت حدود ۵ نفر
۱۳- شرکت قند نفیس با فعالیت حدود ۱۰ نفر
۱۴- شرکت گیل فوم با فعالیت حدود ۱۵ نفر
۱۵- شرکت بازیافت آقای اجدادی با فعالیت حدود ۵ نفر
۱۶- شرکت بازیافت آقای محمدپور با فعالیت حدود ۱۰ نفر
۱۷- شرکت گاز و اکسیژن حدود ۲ نفر و نیمه تعطیل

ما نمی دانیم آیا می شود به بعضی از این شرکت ها که تعداد کارگر بسیار کمی دارند اسم شرکت را گذاشت؟ علاوه بر آن، شرکت بتون پایا اخیرا مشغول به فعالیت شده است. همچنین یادآوری می کنیم که در گزارش قبلی رستوران گیلانشاه بعنوان شرکت فعال بود که در این دو ماه شرکت خود را تعطیل کرده است.
بله، این است واقعیت شهرک صنعتی که شما حتی از آمار دقیق آن خبری ندارید! اصلا آخرین باری که به این شهرک سر زده ای را بیاد می آوردید؟!! شاید هم حوصله شنیدن صحبت های تکراری صاحبان شرکت ها را ندارید.

اخیرا هم شنیده شد که یکی از صاحبان شرکت های ورشکسته با نوشتن نامه ای و گرفتن امضا از افراد داخلی شهرک آن را نزد استاندار برده و مشکلات شهرک صنعتی را با وی در میان گذاشته است که تا لحظه تنظیم این گزارش؛ خبری از پیگیری آقای استاندار نشده است.
دکتر ذبیح نیکفر نماینده محترم مجلس دومین مسئولی بود که در گفتگوی ویژه خبری شرکت کرد. در این برنامه نیز مجری درباره وضعیت شهرک صنعتی سیاهکل و علت واگذاری آن به بخش خصوصی سئوال کرد که جناب دکتر به بیان مشلات شهرک و علت رکود آن پرداخت که البته مردم و بیشتر صاحبان کارخانه از آن باخبر و آن را درک کرده اند.

وی در ادامه به عدم موفقیت واگذاری شهرک به بخش خصوصی پرداخت، که در همان ابتدا بیشتر افراد با تجربه شهرک به شکست این طرح در صورت واگذاری به هئیت امنا سخن می گفتند.

آقای نماینده هیچگونه راه حلی را برای رفع مشکلات ندادند و سخن از شهرک در دست تأسیس تموشل لاهیجان در چهار کیلومتری شهرک سیاهکل پرداختند! که تأسیس این شهرک جایی بس تأمل دارد که بجای بازسازی شهرک های لاهیجان و سیاهکل؛ اقدام به تأسیس شهرک سومی در این شهرستان ها کرده اند.
جهت استحضار آقای دکتر نیکفر که واگذاری شهرک به بخش خصوصی را مفید ندانستند؛ قرار است در دی ماه مجمع شهرک تشکیل جلسه دهد و برای واگذاری مجدد شهرک صنعتی به بخش خصوصی تعیین و تکلیف نماید.
به هر حال اوضاع این شهرک و رکود در آن با این صحبت ها و آمار های وارونه و خلاف واقع درست نخواهد شد و مردم همواره واقیعیت را می بینند و آن را درک می کنند.
لازم به ذکر است لاهوتی رئیس شرکت شهرک های استان گیلان روزهای پایانی خود را می گذراند و شهیدی جایگزین وی خواهد شد که سایتدرسیاهکل در گزارش قبلی به کارهای اشتباه آقای لاهوتی پرداخته و نسبت به آنها انتقادهایی را وارد کرده است.

مدیرعامل جدید استان قبلا در شهرک صنعتی استان مسئولیت هایی داشته و چند سالی بود که به تهران رفته و در آنجا مشغول به فعالیت شده بود. می بایست دید که مدیر عامل جدید چه نسخه ای را برای درمان شهرک های صنعتی به خصوص سیاهکل خواهد پیچید.
در مدت فاصله بین تهیه دو گزارش سایت درسیاهکل از وضعیت نامبارک شهرک صنعتی سیاهکل، شرکت الیاف پلی استرن نیز تعطیل شده است که البته در ساخت این شرکت و راه اندازی مجدد آن بنیاد برکت نیز دخالت داشته است.
همانطور که در گزارش قبلی نیز به آن اشاره شد؛ حقوق های کارکنان دفتر شهرک صنعتی سیاهکل بصورت منظم پرداخت نشده و به تعویق افتاده است. همچنین شنیده ها حاکی از تغییر در مدیریت دفتر شهرک ازبرم در آینده نزدیک می دهد. هم اکنون مدیریت شهرک را خانم برومند برعهده دارد که علاوه بر این شهرک مدیر شهرک صنعتی لاهیجان نیز می باشد.
بطور کلی مجموعه سایت درسیاهکل تلاش دارد با سلسله گزارش هایی در رابطه با مشکلات واقعی شهرک صنعتی سیاهکل، قدمی را در آبادانی دوباره این شهرک بردارد.

به امید آن روز…..

انتهای پیام/

کلیدواژه


نظرات | ۰ نظر

قيمت خودرو سكه و طلا ليگ برتر بیمه روستا - 12 اسفند تا یک ماه نشر خبر مكان تبليغات شما
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ لنگر خبر” می باشد.
siteview.ir