آمریکا باید برجام را قاطعانه اجرا کند/ ایران از گروه‌های تروریستی حمایت می‌کند
آمریکا باید برجام را قاطعانه اجرا کند/ ایران از گروه‌های تروریستی حمایت می‌کند

“سامانتا پاور” در آخرین نشست خبری خود روز جمعه با متهم کردن ایران به حمایت از تروریسم گفت که واشنگتن بایستی برجام را قاطعانه اجرا کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، سامانتا پاور، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد در آخرین نشست خبری خود ایران را به حمایت از تروریسم متهم کرد.

وی در این کنفرانس خبری در پاسخ به سوال یک خبرنگار مبنی بر قصد احتمالی دولت آتی آمریکا برای بازنگری در توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ گفت که واشنگتن بایستی این توافق را «قاطعانه» اجرا کند.

پاور علاوه بر این گفت که واشنگتن بایستی درباره تخطی‌های ایران از برجام هشیار باشد.

«پاور» با متهم کردن ایران به حمایت از تروریسم گفت: «ایران، همچنان ما و اسرائیل را تهدید می‌کند.»

وی همچنین گفت: «ایران از گروه‌های تروریستی غیردولتی مانند حزب‌الله حمایت می‌کند.»

نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد، همچنین از ساختار این سازمان انتقاد کرد. وی گفت که «نظام سازمان ملل، معیوب است، اما آمریکا به آن نیاز دارد.»

وی در پاسخ به سوالی درباره بازداشت ۲ نفر از نزدیکان بان کی مون در آمریکا به اتهام فساد مالی گفت که ما دراین زمینه اظهار نظر نمیکنیم.

پاور درباره قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل درباره شهرک سازیهای اسرائیل نیز گفت: این کاملا اشتباست که تصور شود آمریکا پشت این قطعنامه بود. این یک تصمیم سخت بود اما باید اتخاذ میشد چرا که شهرک سازی‌ها راه حل دو دولتی که مورد حمایت ما است را در خطر قرار داده است و نکرانی ما را برانگیخته است.

وی درباره رای کنگره آمریکا و محکومیت آن از سوی کنگره و همچنین احتمال قطع بودجه آمریکا به سازمان ملل نیز گفت: اقدام کنگره در راستای منافع آمریکا در جهان نبود.

وی تاکید کرد که عدم حمایت مالی آمریکا از سازمان ملل به نفع کشورهایی مثل چین و روسیه است و باعث نقش کمتر آمریکا در مسائل و بحرانهای جهانی خواهد شد.