راه‌حل مشکلات فرهنگی شهرستان باید از درون روستاها جستجو شود
راه‌حل مشکلات فرهنگی شهرستان باید از درون روستاها جستجو شود

رئیس اداره تبلیغات اسلامی لنگرود در جلسه شورای فرهنگی روستا در لنگرود گفت: راه‌حل مشکلات فرهنگی شهرستان را باید از درون روستاها باید جستجو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی لنگرخبر، رئیس اداره تبلیغات اسلامی لنگرود عصر امروز در جلسه شورای فرهنگی روستا در لنگرود که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: انسان ولایت مدار باید در راستای احیای فرهنگ اسلامی گام بردارد و دغدغه مقام معظم رهبری در بحث فرهنگ، پرداختن به این مسئله را مهم‌تر کرده است، چراکه اگر فرهنگ درست شود بقیه مسائل نیز حل خواهد شد.

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد امیری بابیان اینکه راه‌حل مشکلات فرهنگی شهرستان را باید از درون روستاها باید جستجو کرد، افزود: سمت‌وسو دادن به فعالیت‌های فرهنگی در روستا موجب پررنگ شدن نقش مردم در این فعالیت‌ها و درنهایت مایه وحدت در روستا خواهد شد.

 

وی گفت: در کار فرهنگی، پراکندگی نباید باشد، کار کردن در یک حوزه تنها هم نباید باشد بلکه بهترین کار تعریف چشم‌انداز و حرکت طبق آن است.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی لنگرود کادر سازی، توانمندسازی نیروهای فرهنگی، برگزاری مستمر جلسات شورای فرهنگ عمومی، حضور روحانیون در اجرای برنامه‌ها و تقسیم‌کار را از اولویت‌های شورای فرهنگی روستا اعلام و تأکید کرد: ما باید از برنامه‌های فرهنگی به‌صورت عموم عبور کنیم و روی زخم‌های کهنه فرهنگی دست بگذاریم.

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین امیری تصریح کرد: بی‌تفاوتی نسبت به مسائل فرهنگی آفت بزرگی است و فرهنگ زمانی ترویج پیدا می‌کند که مسئولین و مردم بی‌تفاوت نباشند.

انهای پیام/