رسانه‌ها سکوت را کنار و کمی از عملکرد پورقربان در شهرداری رودسر سخن بگویند
رسانه‌ها سکوت را کنار و کمی از عملکرد پورقربان در شهرداری رودسر سخن بگویند

بهتر است رسانه‌های رودسری و یا شرق گیلانی سکوت را کنار بگذارند و کمی از عملکرد این شهردار جدید شهرشان که توانسته کارهای ماندگاری برجای بگذارد سخن بگویند، انصاف در گزارش بیان خوبی‌ها از وظایف خبرنگاران است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی لنگرخبر، حدود ۶ ماه است که از مدیریت شهری مهندس حسن پورقربان بر مسند شهرداری رودسر می‌گذرد و در طی این مدت اقدامات تأثیرگذار و ماندگارش بر هیچ‌کس پوشیده نیست و این شاید فتح البابی شود برای اینکه شهرداری‌هایی که در شرق گیلان در زمینه‌های مختلف با بحران‌های مختلف روبرو هستند از این مدیریت استفاده نمایند.

 
گفتنی است شهرداری‌های شرق گیلان بیشتر به خاطر خروج از سکون و برون‌رفت از مشکلات مالی به دنبال مدیریت بحران هستند، موضوعی که از زمان ورود پورقربان با آن به چشم می‌آمد و این لفظ عامیانه در محافل و مجالس نقل‌شده بود ” بیچاره شهردار جدید چطوری باید کار کنه؟!! “، ” این‌همه بدهی رو چطور باید پرداخت کنه”، “باکارهای کارشناسی نشده اما تعهد داده‌شده چطور برخورد کنه ” و …

 

 

مدیریت بحران یکی از شاخصه‌های شهردار موفق است که الحمدالله پورقربان با پایین آوردن هزینه‌های اضافی توانست تا حدودی به نتیجه برسد و به اعتقاد برخی از کارکنان شهرداری رودسر پرداخت به‌موقع حقوق و مزایای کارکنان و کارگران یکی از نتایج مدیریت بحران و یکی از آرزوهای قدیمی همگان است، یکی از شاخص‌های مهمی که شوراهای شهر را بر آن داشت تا ادامه کار را با شرط جسارت، خلاقیت و تعهد به شهر و سازمان منابع نیروی انسانی به این شهردار باتجربه بسپارند شاید تجربه‌اش در شرایط مختلف و آن‌هم در حساس‌ترین شرایط در شهرداری‌های مختلف بود.

 

 

با ترسیم نمودار و آنالیز عملکرد دوره‌ای در طول یک سال و بررسی پروژه‌های افتتاح‌شده پورقربان سعی کرد نشان دهد که با یک برنامه هدفمند و ایجاد الگوی جامع مدیریتی در فواصل مختلف زمانی اعم از کوتاه‌مدت و بلندمدت به ارائه خدمات ماندگار می‌پردازد.

 
برخی از مسئولین شرق گیلان که وی را کاملاً می‌شناسند اذعان دارند تمام تلاش مهندس پورقربان این است که مدیری باشد برای تمامی فصول!

 
۱۱۰هزار مترمربع در اقصی نقاط شهر رودسر در عرض کمتر از ۵ ماه ،نوسازی حمل‌ونقل شهری ،خرید یک دستگاه آتش‌نشانی سنگین، هرس ۱۰۰۰ اصله نهال ،تفکیک زباله از مبدأ توسط کارکنان شهرداری،اصلاح هندسی و نصب المان میدان‌ها غدیر و قائم سفیر و امید،شن‌ریزی معابر،خط‌کشی خیابان‌های شهر،هدایت آب‌های سطحی، تلویزیون شهری ساماندهی تابلوهای شهر جهت نظم‌بخشی به خیابان‌ها ،اصلاح بلوار ساحلی،رنگ‌آمیزی جداول و معابر و…. اقداماتی است که نام‌آشنای پورقربان برای مردم گیلان را این بار در شهر رودسر پررنگ‌تر می‌سازد.

 
پس از سپری شدن چندین سال از عمر شورای دوره چهارم رودسر و نابسامانی‌های موجود در شهرداری‌ها و عدم تخصیص اعتبار لازم توانست با تجارب و شیوه‌های خاص که با بزرگان شهر و با همفکری و مشورت با اعضای شهر با چند نسخه شفابخش شهرداری را از رکود خارج و ضمن پرداخت معوقات کارکنان و پیمانکاران شهرداری را به‌سوی ساحل امن هدایت نماید.

 
یقیناً هر مشکل و بیماری باید برای مداوا به متخصصی که در این زمینه آگاهی دارد سپرده شود و از همه مهم‌تر شخص متخصص نیز علاوه بر به‌کارگیری تجربه و علمی که در این حوزه دارد می‌بایست به‌گونه‌ای اقدام کنه که با کمترین هزینه و سریع‌ترین زمان به بهبودی برسد.

 
حال پورقربان و اغلب مردم رودسر خوشحال‌اند، مسرورند از اینکه بر اساس نیازهایشان مدیریت شهری قدم برمی‌دارد، اما در عجبم درگذشته نزدیک آن‌قدر اقدامات، رسانه‌ای بود که مردم از آن‌همه تبلیغ اعلام نارضایتی می‌کردند، ولی امروز در مقابل این اقدامات حتی سایت شهرداری رودسر هم به چند تیتر ساده و عادی اکتفا می‌کند.

 
به محله قدیمی پیلوباغ یا همان کوچه شهید شریف زارع سری می‌زنیم و رضایت مردم از لایروبی رودخانه و نجاتشان از خرابی خانه‌هایشان براثر بالا آمدن آب آن‌هم پس از ۳۰ سال را مدیون پورقربان می‌دانند و اما دریغ از یک گزارش.

 
به سطح شهر می‌آییم، سروصدای نصب تلویزیون شهری چنان بازاریان را به وجد و شعف آورده که انگار این انتظار دیرینه‌ای بوده و آن را از آرزوهای دست‌یافتنی این شهر می‌دیدند اما بازهم دریغ از یک تیتر.

 
کوچه‌پس‌کوچه‌های قدیمی و جدید از برخی کوچه‌های شهرک شهید رجایی تا چافجیر، خیابان شهدا، صیدرمحله که اجرای پروژه آسفالت راضی‌شان کرده بود، کاری که شاید برای کسانی که در آن مناطق زندگی نمی‌کنند زیاد قابل‌هضم نباشد، اما شهرک شهید رجایی از مناطقی است که مردم در زمستان به علت شدت ابگرفتگی فقط با ماشین قادر به رفت آمد بودند اما اکنون، به‌راحتی مانند تمام نقاط شهری گذر می‌کنند.

 
بهتر است رسانه‌های رودسری و یا شرق گیلانی سکوت را کنار بگذارند و کمی از عملکرد این شهردار جدید شهرشان که توانسته کارهای ماندگاری برجای بگذارد سخن بگویند، انصاف در گزارش بیان خوبی‌ها از وظایف خبرنگاران است.

نوشته شده توسط یکی از فعالان رسانه ای شرق گیلان

انتهای پیام/