نتانیاهو و ترامپ درباره ایران گفت‌وگو کردند
نتانیاهو و ترامپ درباره ایران گفت‌وگو کردند

رئیس‌جمهوری آمریکا و نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی طی تماسی تلفنی، درخصوص آنچه که تهدیدهای ایران نامیده شده است، گفت‌و‌گو کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر به نقل از «رویترز»، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، در دومین روز ریاست‌جمهوری خود، نخستین مکالمه تلفنی‌اش را با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی انجام داد، و در اشاره‌ای کوتاه به این گفت‌وگوی تلفنی، آن را «بسیار دلپذیر» توصیف کرد.

گفت‌وگوی تلفنی ترامپ و نتانیاهو، روز یکشنبه صورت گرفت و ترامپ در پاسخ به پرسش‌های خبرنگاران در حاشیه مراسم سوگند کارکنان کاخ سفید، بدون ذکر جزئیات بیشتر آن را دلپذیر توصیف کرد.

طبق این گزارش، نتانیاهو هم این گفت‌وگوی تلفنی را «بسیار گرم» توصیف کرده، و خبر داده است که رئیس‌جمهور آمریکا از او برای دیدار از کاخ سفید در ماه آینده میلادی دعوت کرده است.

بیانیه دفتر نخست‌وزیری اسرائیل در این زمینه می‌گوید که دو طرف در این گفت‌وگو تلفنی در مورد توافق هسته‌ای ایران، روند صلح با فلسطینی‌ها و مسائل دیگر تبادل نظر کرده‌اند.

ساعاتی قبل از این گفت‌وگو، نتانیاهو در نشست دولت خود در قدس اشغالی خبر داده بود، تماس تلفنی‌اش با  ترامپ درباره به اصطلاح «خطرات ایران»، مسائل مربوط به فلسطینی‌ها و سوریه است.

رسانه‌های اسرائیل گزارش داده‌اند، «پرونده هسته‌ای و تحرکات منطقه‌ای ایران» در دستور کار مشترک اسرائیل و آمریکا در دوران ریاست‌جمهوری جدید آمریکا قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/