حکم جلب پسر ابتکار در رابطه با چک صادر و اقداماتی انجام شده است/ مهدی هاشمی به زندان بر می‌گردد
حکم جلب پسر ابتکار در رابطه با چک صادر و اقداماتی انجام شده است/ مهدی هاشمی به زندان بر می‌گردد

سخنگوی قوه قضائیه گفت: فرزند ابتکار یک حکمی درباره چک دارد و چون قطعی شده برای جلب او اقداماتی شده، اما از فراری دادنش خبر ندارم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه‌قضائیه در حاشیه نشست روسای پلیس مبارزه با جرائم اقتصادی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا اظهارات وزیر اقتصاد که اعلام کرده مه‌آفرید امیر خسروی و رستمی صفایی در فهرست بدهکاران بزرگ بانکی در رتبه‌های اول و دوم قرار دارند درست است یا خیر گفت: مه‌آفرید زمانی که دستگیر شد قطعاً بزرگترین بدهکار بانکی نبود و درباره فردی هم که نام بردید باید بگویم او یکی از بدهکاران بانکی است البته اصل مبلغ‌اش، آن مبلغی که الان گفته شده نیست و مبلغ وی با تاخیر و جریمه، سنگین است.

وی افزود: ما معتقد بوده و هستیم که چرا سیستم بانکی ما باید طوری عمل کند که اولاً این تعداد بدهکار بزرگ بانکی داشته باشیم و بعد هم تضمینی برای وصول مطالبات وجود نداشته باشد.

محسنی اژه‌ای ادامه داد: دستگاه قضائی همکاری لازم را داشته و دارد اما لازمه آن این است که وزیر اقتصاد، بانک مرکزی و بانک‌ها این مقدار تاخیر در معوقات نداشته باشند و روشی را در پیش بگیرند که این مسائل تکرار نشود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه وکیل مهدی هاشمی گفته اتمام مرخصی به مهدی ابلاغ نشده گفت: او به زندان باز می‌گردد.

اژه‌ای در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه رسانه‌های داخلی و خارجی خبر دادند که فرزند ابتکار چند میلیارد چک بی محل کشیده و طبق دستور مقام قضایی حکم جلب وی صادر شده اما خانم ابتکار در محل ساختمان محیط زیست او را فراری داده است گفت: از اینکه ابتکار او را فراری داده یا نه اطلاعی ندارم و بعید هم می دانم اینطور باشد.

وی با اشاره به قطعی شدن حکم این فرد گفت: فرد مورد اشاره یک حکمی درباره چک دارد و چون قطعی شده برای جلب او اقداماتی شده، اما از فراری دادنش خبر ندارم.