خبرنگاران رسانه‌های استان گیلان “بیمه” می‌شوند
خبرنگاران رسانه‌های استان گیلان “بیمه” می‌شوند

مسئول سازمان بسیج رسانه سپاه قدس گیلان گفت: خبرنگاران این استان “بیمه تکمیلی” و “بیمه بازنشستگی” می‌شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، محسن جعفری در نشست با مدیرمسئول، خبرنگاران و کارکنان روزنامه خزر با بیان اینکه گیلان با انتشار ۹ روزنامه از استان‌های پیشتاز در عرصه رسانه‌های مکتوب است، اظهار داشت: سازمان بسیج رسانه گیلان در بازدیدهای دوره‌ای از دفاتر رسانه‌ای مشکلات مطبوعات استان را بررسی می‌کند.

وی با بیان اینکه رشت دارای بیشترین خبرنگاران و رسانه‌های مکتوب و مجازی در بین شهرستان‌های گیلان است، افزود: کانون‌های بسیج رسانه در شهرستان‌های از مدت‌ها قبل آغاز به‌کار کرده‌اند و مراسم افتتاح رسمی این کانون‌ها به‌زودی و با ترتیب اولویت‌ برگزار می‌شود.

مسئول سازمان بسیج رسانه سپاه قدس استان گیلان با تاکید بر اینکه رسانه‌ها باید دانشگاه و قرارگاه فرهنگی استان باشند، گفت: تشکیل جبهه رسانه‌های انقلاب اسلامی از اهداف تشکیل سازمان بسیج رسانه است.

جعفری با اشاره به اینکه بسیج رسانه مرجعی برای اتحاد رسانه‌ها در برابر امپریالیسم رسانه‌ای استکبار است، تصریح کرد: باید تلاش شود که خبرنگار تراز انقلاب اسلامی را برای حضور قدرتمند در سنگرهای جنگ نرم تربیت و پرورش دهیم.

وی با بیان اینکه بیمه بازنشستگی و بیمه تکمیلی خبرنگاران گیلانی از برنامه‌های سازمان بسیج رسانه است، گفت: با رایزنی صورت گرفته با چند کارگزار بیمه، خبرنگاران عضو بسیج رسانه بیمه می‌شوند.

مسئول سازمان بسیج رسانه گیلان تصریح کرد: علاقمندان به تحت پوشش قرار گرفتن بیمه تکمیلی و بازنشستگی می‌توانند به کانو‌ن‌های بسیج رسانه شهرستان‌ها و یا دفتر مرکزی سازمان بسیج رسانه گیلان در رشت مراجعه کنند.

مدیرمسئول روزنامه خزر  نیز در این نشست با اشاره به تیراژ۵ تا ۱۰ هزار شماره‌ای این روزنامه در هر روز، اظهار داشت: ۲۰ سال سابقه فعالیت داریم که ۱۷ سال آن مربوط به فعالیت با انتشار روزنامه و سه سال آن مربوط به هفته نامه خزر است.

رضا احمدی‌سراوانی با اشاره به عدم حمایت کافی وزارت ارشاد از رسانه‌های مکتوب، افزود: روزنامه خزر بیشتر در حوزه فرهنگی، اجتماعی و ورزشی فعالیت می‌کند و برای دوام انتشار نیازمند حمایت‌های دولت و بخش خصوصی است.

وی با بیان اینکه هزار مشترک ثابت مخاطبان و همراهان همیشگی روزنامه خزر هستند، گفت: مابقی شمارگان انتشار توسط شبکه توزیع و طرح حمایتی وزارت ارشاد توزیع و عرضه می‌شود.

انتهای پیام/