بررسی هرچه سریع‌تر پرونده فریدون خواسته نمایندگان است/ قوه‌قضائیه رسیدگی را از دانه درشت‌ها شروع کند
بررسی هرچه سریع‌تر پرونده فریدون خواسته نمایندگان است/ قوه‌قضائیه رسیدگی را از دانه درشت‌ها شروع کند

عضو فراکسیون ولایی گفت: باوجود پیگیری نمایندگان برای مشخص شدن مسئله فساد مالی فریدون، چرا دستگاه قضا تعلل می کند؟! ما خواستار رعایت عدالت از سوی قوه قضاییه هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، جبار کوچکی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، با اشاره به واکنش دولت نسبت به نامه ۴۰ تن از نمایندگان خانه ملت درباره فساد مالی حسین فریدون برادر رئیس جمهور، آن را موضوعی آشکار دانست و اظهار داشت: تخلفات مالی برادر رئیس جمهور و ابهاماتی که در این زمینه وجود دارد را هم سخنگوی قوه قضاییه و هم اطرافیان رئیس جمهور تائید کرده اند.

 

وی افزود: دولت به جای اینکه این موضوع را به طور کلی تکذیب کند این نامه و پیوست های ان را به خوبی بررسی کند و آن زمان نظر نهایی اش را اعلام کند.

 

کوچکی نژاد تصریح کرد: ۴۰ نفر از نمایندگان در نامه ای خطاب به قوه قضاییه خواستار رسیدگی به این مسئله شدند و این قوه به عنوان یک نهاد مقدس نباید برای رسیدگی به جرایم افراد تبعیض قائل شود. هر کس در هر مقام و مسندی که مرتکب جرم و تخلف شده باشد باید به تخلفاتش رسیدگی شود.

 

به زعم این نماینده هرگونه دامن زدن به این شایعات روز به روز شرایط را بدتر می کند.

 

وی در همین راستا تاکید کرد: قوه قضاییه باید استقلالش را حفظ کند؛ باوجود پیگیری نمایندگان برای مشخص شدن مسئله فساد مالی فریدون، چرا دستگاه قضا تعلل می کند؟! ما خواستار رعایت عدالت از سوی قوه قضاییه هستیم. چگونه براساس قانون به پرونده افراد عادی که تخلف می کنند رسیدگی می شود اما این موضوع در مورد مقامات با تاخیر و تعلل مواجه می شود؟

 

کوچکی نزاد ادامه داد: این انقلاب برپایه عدالت بنا شده و مردم باید طعم عدالت را در آن بچشند. معتقدم قوه قضاییه باید از دانه درشت ها شروع کند؛ رسیدگی به کار متخلفان کوچک هنر نیست. هنر این است که به صورت جدی با تخلف دانه درشت ها برخورد شود. قوه قضائیه باید تمام افرادی که حقوق های نجومی دریات کرده اند را پای میز محاکمه بکشاند، آن زمان مردم نسبت به دستگاه قضا خوش بین خواهند شد. ما نیز به عنوان نمایندگان مردم از تمامی اهرم های قانونی برای برخورد با متخلفان استفاده خواهیم کرد.

 

عضو فراکسیون ولایی در پایان با اشاره به اختلاس صندوق ذخیره فرهنگیان، خاطرنشان کرد: ما حتی در مورد فساد مالی صندوق ذخیره فرهنگیان به شدت پیگیر هستیم و معتقدیم که باید تا قران آخر اموال فرهنگیان به آن ها برگردد. متخلفان این پرونده باید محاکمه شوند. جرم بعضی از انهاها در حد اعدام است که اگر این اتفاق رخ دهد، فرهنگیان نسبت به  قوه قضاییه خوش بین تر خواهند شد.