اگر تورم ۸ درصد است چرا ۲۸ درصد از مردم بهره وام می‌گیرید؟/ صنعت نیاز به تعامل درست با سرمایه خارجی دارد نه تعامل نمایشی
اگر تورم ۸ درصد است چرا ۲۸ درصد از مردم بهره وام می‌گیرید؟/ صنعت نیاز به تعامل درست با سرمایه خارجی دارد نه تعامل نمایشی

عضو سابق هیئت‌رئیسه مجلس با اشاره به وضعیت نظام بانکی کشور گفت: پلاسکوی نظام بانکی کشور بر سر مردم آوار شد و شما که ادعا می‌کنید تورم ۸درصد است پس چرا ۲۸درصد از مردم بهره وام میگیرید؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، مهرداد بذرپاش طی سخنانی در جمع مردم بوئین زهرا و شال اظهار داشت: دعوای دنیای استکبار و غرب با انقلاب اسلامی، در کارآمدی نظام و حاکمیت اسلامی است و آنان این را خوب فهمیده اند که انقلاب اسلامی بعد از چهار دهه توانسته است برای جهان الگوی انقلاب و مقاومت باشد. اما متاسفانه عده ای که خود دائما در مناصب گوناگون بوده اند و از برکت انقلاب اسلامی به این جا رسیده اند، این را نفهمیده اند و با تجمل گرایی و اشرافی گری وصف ناپذیر مردم را دلسرد کردند و الگوی انقلاب را مخدوش.برخی ها با یک اخم آمریکا لباس غیرت را از تن شان در می آورند و لباس ذلت به تن می کنند.

نماینده سابق نردم تهران گفت: شکننده بودن برخی دولتمردان در برابر مشکلات و سختی ها یکی از مسائل اصلی کشور است. باید در مسیر آرمان های ملت جلوتر از مردم بود و نه همیشه در پس مردم پنهان شد و علاوه بر همراهی نکردن مانع هم ایجاد کرد.

وی ادامه داد: با بحران نمایی و دلسرد کردن مردم به دنبال چه هستید؟ آیا سرد کردن این ملت از آرمان هایش آنچه مدنظر شما است، فراهم می آورد؟

بذرپاش اشاره کرد: چرا به دروغ قیمت واقعی دلار را پنهان می کنید؟ شما که ارزش واقعی ریال را حدود ۶۰درصد کاهش داده اید چرا نمی گذارید در شاخص ها بیش از ۲۵درصد دیده شود؟

بذرپاش در ادامه با اشاره به وضعیت نظام بانکی کشور گفت: پلاسکوی نظام بانکی کشور بر سر مردم آوار شد و شما که ادعا می کنید تورم ۸درصد است پس چرا ۲۸درصد از مردم بهره وام میگیرید؟

عضو سابق هیئت رئیسه مجلس ادامه بیان داشت: فرهنگ لغت ایران را قزوین نوشته شده و قلب صنعت ایران هم در قزوین می تپد اما چند صباحی است که این ضربان با مشکل مواجه شده است.

وی هم چنین افزود: صنعت نیاز به تعامل درست و هوشمند با سرمایه خارجی دارد نه تعامل نمایشی. این آرامشی که شما در اقتصاد از آن دم میزنید آرامش در ته چاه بی تدبیریست.

بذرپاش بیان کرد: امیدوارم بتوانیم با تکیه بر توان نیروی جوانی و تجربه پیران عزت مند اقتصاد کشور را از ته دره ای که گرفتار آن شده است نجات دهیم و اعتقاد قلبی دارم اقتصاد ایران می تواند اقتصادی مردمی و تولید محور باشد.

عضو سابق هیئت رئیسه مجلس در پایان سخنان خود گفت: قزوین بیشترین ضرر را از عدم خودباوری مسئولان نسبت به تولید دید. با خودباوری ملی و چرخیدن دوباره چرخ صنعت قزوین زنده خواهد شد به عبارتی قلب صنعت ایران دوباره احیا خواهد شد.