نخستین جشنواره آیین های بومی و محلی گیلان در لنگرود افتتاح شد
نخستین جشنواره آیین های بومی و محلی گیلان در لنگرود افتتاح شد

مراسم افتتاح نخستین جشنواره آیین‌های بومی و محلی گیلان هم‌زمان با ششمین روز از دهه فجر در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لنگرود برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی لنگرخبر، مراسم افتتاح نخستین جشنواره آیین‌های بومی و محلی گیلان، ظهر امروز با حضور نماینده و فرماندار لنگرود،مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان و جمعی از مدیران شهرستان هم‌زمان با ششمین روز از دهه فجر در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار افتتاح شد.

 

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان در حاشیه این مراسم اظهار کرد: امام خمینی(ره) نیز معجزه قرن بیستم است که همه معادلات جهانی را بر هم زد و با آمدنش زندگی شکل دیگری به خود گرفت.

 

علی پور حسن با تأکید بر حفظ ارزش‌های انقلاب، گفت: فرهنگ انقلابی باید به‌درستی به فرزندانمان منتقل شود و فرزندان ما بدانند که ما از چه ظلمتی به چه نوری رسیدیم.

 

وی افزود: جشنواره آیین‌های بومی و محلی گیلان از ۱۶ الی ۲۱ بهمن سال جاری در دو نوبت صبح و عصر به میزبانی مرکز فرهنگی هنری لنگرود برگزار می‌شود.

 

پورحسن بابیان اینکه آیین‌های شرق و غرب گیلان در این جشنواره ارائه و هرروز نیز یک شهرستان برنامه خواهد داشت، تصریح کرد: تقویت هویت ملی و قومی، افزایش شناخت و آگاهی کودک و نوجوان، توجه به سنت‌ها و زبان مادری، ارتقاء کیفی برنامه‌های فرهنگی، هنری، ادبی از دیگر اهداف این جشنواره است.

انتهای پیام/