فرماندار لنگرود دستور دادند ماشین آلات برای امدادرسانی به لاهیجان برود
فرماندار لنگرود دستور دادند ماشین آلات برای امدادرسانی به لاهیجان برود

شهردار لنگرود گفت: مدیریت بحران با فرماندار است و فرماندار لنگرود دستور دادند که ماشین آلات را به لاهیجان بیاوریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، رضا کحالی شهردار لنگرود در گفتگویی که شامگاه امروز با خبرنگار «لاهیجان»، داشت در پاسخ به این سوال که «می گویند کحالی برای نمایش و تبلیغات در روز برفی به لاهیجان آمد، گفت: خدا نکند، من چرا باید همچین کاری انجام دهم؟! ما براساس دستور فرماندار محترم لنگرود و حسب مذاکره فرماندار لاهیجان با فرماندار لنگرود و دستور ایشان به لاهیجان ورود کردیم.

وی با بیان اینکه لنگرود شهرمعین لاهیجان است و اگر خدای نکرده حریقی صورت گیرد و اگر به ما اعلام شود، مکلف به امدادرسانی و کمک هستیم گفت: در مباحث مربوط به مدیریت بحران، لاهیجان و لنگرود شهرهای معین همدیگر هستند و بلافاصله باید به یکدیگر یاری رسانند.

شهردار سابق لاهیجان با بیان اینکه در همان روز خبرنگاری با بنده صحبت کرد و گفت که آیا برای کمک آمدید گفت: بنده به خبرنگار نیز گفتم؛ بنده حسب دستور آمده ام، چون دوستان شهرداری لاهیجان خبره و کاربلد هستند.

وی افزود: مدیریت بحران با فرماندار است و فرماندار لنگرود دستور دادند که ماشین آلات را به لاهیجان بیاوریم.

شهردار لنگرود در پاسخ به این سوال که یکی از دلایل عوام فریبی شما را، لوگوها و برچسب های شهرداری لنگرود می دانند که بر روی ماشین آلات اعزامی به لاهیجان داشتید گفت: بله؛ لودر و ماشین آلات اعزامی به لاهیجان با آرم شهرداری لنگرود به لاهیجان آمدند، آیا دیگر دستگاه ها، آرمی روی ماشین آلات خود نمی زنند؟ اگر ماشین آلاتی از شهری به شهر دیگر برود باید آرم را پاک کند!

وی با بیان اینکه لودرها از پیمانکار کرایه شده بود و برای عملیات در شهر دیگر باید دارای شناسه و مشخصات باشد گفت: اگر اتفاقی روی دهد، بیمه خسارت را تقبل نمی کند زیرا ماشین آلات بدون مشخصات می باشند. ضمن اینکه به اندازه یک کاغذ معمولی روی ماشین آلات آرم مدیریت ستاد بحران لنگرود را نوشتیم؛ آیا این کار غیرعاقلانه بود؟

وی در پاسخ به این سوال که یکی از اعضای شورای شهر معتقد بود شما پایان بحران و برای خودنمایی به لاهیجان آمدید گفت: ما حسب دستور این کار را انجام می دهیم، چرا ما این کار را روز اول انجام ندادیم زیرا باید اجازه مدیریت بحران را داشته باشیم.

کحالی افزود: تشخیص فرماندار محترم لنگرود بود که به بنده دستور دادند و گفتند الان وقت حضور در لاهیجان است، بنده از مذاکرات خبر ندارم و طبق دستور به لاهیجان آمدم، البته ماشین آلات شهرداری لنگرود را در لنگرود نگه داشتم و از پیمانکاران، ماشین آلاتی کرایه کردم و به لاهیجان فرستادم.

وی با بیان اینکه اگر روز اول هم به لاهیجان ورود می کردم ورود غیرقانونی بود و فقط می توانستم به عنوان یک کارگر و صرفا برای کمک به این شهر ورود کنم افزود: در مباحث مربوط به آتش نشانی هم تا وقتی که رئیس گروه آتش نشانی تشخیص ندهد؛ از شهرهای دیگر کمک نمی گیرند.

شهردار لنگرود با بیان اینکه هرکس الفبای مدیریت را بداند، به این حرف خواهد رسید که در بحران باید منتظر باشیم تا مدیریت بحران به ما دستور دهد و خودسرانه نمی شود کاری انجام داد گفت: البته شهرداری لاهیجان نیروهای توانمندی دارد و از پس حل موضوعات این چنینی برمی آید.

وی در ادامه افزود: البته اگر کمک رسانی در روزهای اول لزومی داشت، خود شهردار لاهیجان با بنده تماس میگرفتند.

شهردار لنگرود در پاسخ به این سوال خبرنگار «لاهیجان» که گویا عده ای در این شهر شنیدن اسم «رضاکحالی» را هم بر نمی تابند گفت: متاسفانه به جای اینکه به بحران برسیم دنبال مصاحبه و گزارش هستیم، پس از برف مشکلات مربوط به زباله و آب های سطحی وجود دارد و فقط بحث پاک کردن برف نیست، ما حاضریم حتی زباله های لاهیجان را برای کمک به مردم این شهر جمع کنیم.

 

پایان پیام/