جذب هیئت علمی غیرقانونی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان / چرا برخی بیماران به بخش خصوصی هدایت می شوند؟
جذب هیئت علمی غیرقانونی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان / چرا برخی بیماران به بخش خصوصی هدایت می شوند؟

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی گفت: در هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان جذب غیر قانونی صورت می گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، ذبیح الله نیکفر در گفتگو با خبرنگار ۸دی از وضعیت نامناسب سلامت مردم در بیمارستان های گیلان به شدت انقاد کرد و اظهار داشت: مسئولان بهداشت و درمان گیلان به سلامت مردم توجه کنند و نسبت به اهتمام برای خدمات رسانی بیشتر، دقت لازم را داشته باشند.

 

وی با طرح دو مسئله مهم در رابطه با دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود: جذب هیئت علمی غیر قانونی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حال صورت گرفتن است و ۳ تا ۴ ماه است که بخش آنژیو پلاستی در بیمارستان های دولتی گیلان تعطیل است.

 

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی از هدایت بیماران به بخش خصوصی با توجه به برخورداری بیمارستاهای دولتی از امکانات انتقاد کرد و گفت: اکنون تمام بیمارانی که در تنها بیمارستان قلب و عروق گیلان چنین خدماتی را از قبل دریافت می کردند به بخش خصوصی هدایت می شوند.

 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه این جای تاسف دارد که مسئولین در این رابطه هیچ واکنشی نشان نمی دهند، اظهار کرد: با یوسف زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در این رابطه صحبت هایی کرده ام، اما یکی از آقایان که مسئولیت این قسمت را نیز در بیمارستان بر عهده دارد، پیگیری نمی کند و چرایی این رفتار را هنوز برای ما اعلام نکرده است.

 

نیکفر با بیان اینکه پرداخت و تحمل هزینه های بالای درمان در بخش قلب و عروق برای مردم دردآور است، گفت: باید برای مردم توضیح دهند که چرا بخش آنژیو پلاستی بیمارستان دولتی تعطیل است و مردم باید مخارج بیمارستان های خصوصی را تامین کنند.

 

وی با تأکید بر اینکه مسئولین مربوطه باید دلیل این اقدامات را برای مردم روشن کنند افزود: گاهی اوقات یک آنژیو گرافی و آنژیو پلاستی تمام دارایی خانواده را صرف می کند و من خواستار پیگیری این موضوع هستیم که چرا با وجود زیرساخت های این بخش بیماران روانه بخش خصوصی می شوند.

 

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل با بیان اینکه منتظر اعلام موضع دانشگاه علوم پزشکی گیلان نسبت به موارد مذکور هستم، اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی گیلان باید پاسخ دهد که چرا هیئت علمی غیرقانونی در دانشگاه در حال جذب شدن هستند و همچنین دانشگاه باید پاسخگوی جایگاه حق مردم در دریافت خدمات دولتی باشد.

انتهای پیام/