انصراف کاراته کای دیلمانی از مبارزه با ورزشکار رژیم اشغالگر قدس+گزارش تصویری
انصراف کاراته کای دیلمانی از مبارزه با ورزشکار رژیم اشغالگر قدس+گزارش تصویری

کاراته‌کای وزن ۶۰- کیلوگرم حاضر در مسابقات لیگ جهانی پاریس پس از انصراف از مبارزه در مقابل نماینده اشغالگر قدس گفت: اعتقاداتم مهم‌تر از آن است که بخواهم با زیرپا گذاشتن آن در کاراته به مدال برسم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، به نقل از درسیاهکل، مسابقات لیگ جهانی کاراته با حضور یک هزار و ۲۴۳ کاراته کا از ۷۸ کشور در پاریس برگزار شد. در رقابتهای وزن ۶۰- کیلوگرم طبق قرعه «مجید حسنی نیا دیلمی» باید دور نخست به دیدار نماینده رژیم اشغالگر قدس می رفت که با انصراف از این مبارزه، از جدول کنار رفت.
کاراته‌کای وزن ۶۰- کیلوگرم حاضر در مسابقات لیگ جهانی پاریس پس از انصراف از مبارزه مقابل نماینده رژیم اشغالگر قدس گفت: اعتقاداتم مهم‌تر از آن است که بخواهم با زیرپا گذاشتن آن در کاراته به مدال برسم.
وی افزود: درست است که برای شرکت در این رقابت‌ها با هزینه شخصی آمده بودم و در نظر داشتم تا آمادگی خودم را در این وزن محک بزنم اما آنچه برای هر ورزشکار ایرانی مهم است، اعتقادات و دفاع از مردم مظلوم فلسطین است. ان‌شاءالله برای مسابقات پیش رو تلاش می‌کنم.
در روز نخست این رقابتها تیم ایران در دو بخش کاتا و کومیته نماینده داشت. در کاتا تیم تبریز که طبق قرعه باید دور نخست با ایتالیا مبارزه می کرد به دلیل آسیب دیدگی یکی از اعضای تیم، از سفر به پاریس بازماند. در وزن ۶۰- کیلوگرم نیز حسنی نیا تنها نماینده ایران از رویایی با نماینده رژیم اشغالگر قدس انصراف داد.
به گزارش درسیاهکل، حسنی نیا در دیلمان بزرگ شده و پدر و مادر وی نیز در دیلمان حضور دارند اما وی هم اکنون در قزوین زندگی می کند.
وی تنها یکبار از طرف شورای ورزش روستای ملومه و یکبار توسط شهرداری دیلمان در جشنواره اقوام دیلمستان مورد تقدیر قرار گرفته است و این انتظار از مسئولین شهرستان سیاهکل می رود که از وی تقدیر شایسته ای بعمل بیاورند.
لازم به ذکر است، علی اصغر آسیابری از روستای آسیابر دیلمان نیز در مسابقات لیگ جهانی کاراته حضور داشت.
مراسم استقبال از این ملی پوش کشورمان با حضور جمعی از مردم، ورزشکاران، عباس علایی مقدم قائم مقام و معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین، علی اصغر آسیابری دیگر کاراته کا ملی پوش و سایر مسولین شهرستان البرز و قزوین و همکاران وی در شرکت نیرو محرکه در جوار گلزار شهدای گمنام البرز برگزار شد.

 

گزارش تصویری

سیاهکل (۱)مجید حسنی نیا دیلمیسیاهکل (۳)سیاهکل (۴)سیاهکل (۵)سیاهکل (۶)سیاهکل (۷)

انتهای پیام/