اقدام «ترامپ» نشان‌دهنده ستیز آمریکا و اسرائیل با «اسلام» است
اقدام «ترامپ» نشان‌دهنده ستیز آمریکا و اسرائیل با «اسلام» است

امام‌جمعه موقت تهران گفت: رئیس‌جمهور جدید آمریکا ورود اتباع ۷ کشور را به آمریکا منع می‌کند ولو اینکه عقب‌نشینی کرده و لغو می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، آیت‌الله امامی‌کاشانی خطیب موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه امروز (۲۲ بهمن‌ماه) با اشاره به ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی، اظهار داشت: ورود به سی‌ونهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک عرض می‌کنم و عرض از تمام ملت بزرگ ایران که در این راهپیمایی به طور گسترده شرکت کردند و جواب دشمنان را آمریکا دادند، تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی دو اساس داشت؛ یک اساسش امام و اساس دوم آن مردم هستند. در سال ۵۷ زمانی که فرودگاه را بستند، جوان‌ها می‌گفتند ما با سینه‌هایمان راه را باز می‌کنیم. یک فداکاری خاصی در آن زمان بود. این فداکاری و این وحدت کلمه آن زمان، در این روز اهمیت بیشتری دارد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به آیه ۴۶ سوره انفال گفت: در این آیه مبارکه بحث وحدت کلمه و وحدت ملی مطرح شده و قرآن کریم دو آفت برای آن ذکر کرده است و حل دو آفت را در همان آیات اشاره فرموده است. آفت اول برای وحدت ملی اختلاف رهبری است. قرآن کریم می‌گوید از خدا و پیامبر اطاعت کنید. در عصر غیبت کبری از ولی فقیه اطاعت کنید. این اصل برجای خودش ثابت است که راهش را هم بیان کرده و اختلاف از این ناحیه را جلوگیری کرده است.

آیت الله امامی کاشانی ادامه داد: مطلب دوم اختلاف سلیقه و هوا و هوس‌هاست. قرآن کریم در اینجا می‌فرماید در اختلاف سلیقه‌ها صبر کنید. هوا و هوس‌ها را از خود دور کنید در اختلاف سلیقه‌ها به هم نزدیک شوید و یکدیگر را تحمل کنید. در جنگ احد مردم از پیغمبر اطاعت نکردند یعنی قوت و عزت و اقتدارش در یک برهه‌ای از زمان رفت البته بعد از آن تجلیل شد و امروز عزیزترین و قدرتمندترین انسان در روی زمین در کل تاریخ بشریت شخص پیغمبر اکرم(ص) است. البته طبق روایات متواتر که داریم قدرت حضرت ولی عصر(عج) از پیغمبر اکرم و مسیح بن مریم بالاتر خواهد بود و شوکت او بی نظیر و جهانی خواهد شد.

وی همچنین گفت: رئیس‌جمهور جدید آمریکا پس از حضورش در کاخ سفید دستور ممنوعیت ورود اتباع ۷ کشور مسلمان از جمله ایران به آمریکا را صادر کرد، ولو اینکه دادگاهی در آمریکا این دستور رئیس‌جمهور آمریکا را لغو کرد و آنان عقب‌نشینی کردند اما در عین حال این موضوع نشان می‌دهد که کلاً رویکرد آمریکا و اسرائیل ستیز با اسلام است، منع ورود تبعه مردم عراق به آ‌مریکا چرا صادر شد؟ خب ما با آمریکا نمی‌سازیم، عراق که با آمریکا می‌ساخت، تبعه کشور سوریه چرا از ورود به آمریکا منع شدند؟ تبعه کشور سومالی چرا از ورود به آمریکا منع شدند؟ پیداست هر جا نامی از اسلام وجود داشته باشد، آنان با همان اسلام مشکل دارند.

خطیب موقت تهران تأکید کرد: دشمنان نه با مفهوم اسلام بلکه با حقیقت اسلام مشکل دارند، اسلام به مسلمانان اقتدار می‌دهد، مسلمانان در اسلام انسان‌هایی مقتدر و عزیز هستند که خودشان سرنوشت‌شان را تعیین می‌کنند، در اسلام اقتصاد دست خود مسلمانان است، ثروت کشور دست خودشان است، اما آنان اینگونه نمی‌خواهند، آنان می‌خواهند ثروت و اقتصاد کشورها دست آنان باشد و مردم را خودشان تربیت کنند، هم از نظر اخلاق، هم از نظر فرهنگ و از تمام جهات هرگونه که خودشان مایل هستند،‌ مردم دنیا را تعلیم دهند.

خطیب موقت نمازجمعه تهران برهمین اساس تصریح کرد: به همین دلیل است که غرب و امریکا اصرار دارند علیه ما باشند. داعش و امثالهم را آنها تربیت می‌کنند و می‌گویند “ما دشمن تروریسم هستیم”. مردم عراق و سوریه را بمباران می‌کنند و می‌گویند “می‌خواستیم داعشی‌ها را بمباران کنیم”. این همه جنایت را با تمام پررویی انجام می‌دهند.

آیت‌الله امامی کاشانی افزود: ما باید دشمن را بشناسیم. ببینیم امام چه کرد؟ آن ملت چه کرد؟ امروز هم که رهبری راه امام را ادامه می‌دهد، چه حرفی برای گفتن دارد. با وحدت کلمه همان راه را برویم.

وی در پایان گفت: در حال حاضر ببینید عربستان با یمن چه می‌کند. البته این موضوع به ملت‌ها مربوط نیست اینها حاکمانند که چنین می‌کنند. این دنیا با این اوضاع و احوال و ناامنی، فساد و ظلم در دست یک گروهی از حاکمان است. این دنیا اگر منهای علی و فاطمه، اگر منهای مسیح و مریم، اگر منهای انبیا و اوصیا بود، یک لحظه قابل زندگی نبود. حکمت حق تعالی بود که توانست تا به اینجا برسد.

انتهای پیام/