۱۶ واحد مسکن محرومان تحویل  مددجویان لنگرود شد/پرداخت تسهیلات یک میلیاردی در زمینه اقتصاد مقاومتی
۱۶ واحد مسکن محرومان تحویل  مددجویان لنگرود شد/پرداخت تسهیلات یک میلیاردی در زمینه اقتصاد مقاومتی

فرمانده سپاه ناحیه لنگرود گفت: ۱۶ واحد مسکن محرومان تاکنون تحویل مددجویان لنگرود شده است.

سرهنگ پاسدار سیدحبیب حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در لنگرود گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون یک میلیارد تومان به بسیجیان متقاضی دریافت تسهیلات بانکی در زمینه اقتصاد مقاومتی پرداخت شد.

 

فرمانده سپاه ناحیه لنگرود اظهار کرد: پرداخت تسهیلات در سال جاری به ۷۵ نفر از متقاضیان بود که برای ۱۷۰۰ نفر نیز به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال‌زایی ایجاد شد.

 

وی افزود: این میزان تسهیلات بانکی مربوط به مشاغل اقتصاد مقاومتی نظیر پرورش ماهیان سرد آبی و گرم‌ آبی٬ انواع ماکیان٬ دام سبک و سنگین٬ داروهای گیاهی٬ مرغ بومی٬ فرآوری لبنی٬ خیاطی٬ گلیم بافی٬ جاجیم بافی٬ چادرشب بافی و صنایع دستی می باشد.

 

حسینی با بیان اینکه در سال گذشته یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی به متقاضیان لنگرودی پرداخت شده است، تصریح کرد: میزان اعتبارات متعلق به ۱۵۰ نفر از متقاضیان درخواست تسهیلان بود که درنهایت برای ۲۵۰ نفر به‌صورت مستقیم اشتغال‌زایی ایجاد شد.

 

فرمانده سپاه ناحیه لنگرود با بیان اینکه به همت سپاه ناحیه لنگرود تاکنون ۱۶ واحد مسکن مددجویی با همکاری کمیته امداد شهرستان احداث و به بهره برداری رسیده اس، افزود: زیربنای هر واحد مسکن مددجویان ۵۰ مترمربع است که برای هر واحد ۳۰ میلیون تومان از محل هدایای مقام معظم رهبری، کمک‌های خیرین و سپاه تأمین‌شده است.

 

وی با اشاره به اینکه شعار دهه فجر امسال با عنوان “گفتمان انقلاب اسلامی زمینه ساز امنیت پایدار و تحقق اقتصاد مقاومتی است” افزود: بالغ بر ۹۰ برنامه در دهه فجر برای مجموعه بسیج شهرستان پیش بینی شد که در طول دهه فجر اجرا شد.

 

حسینی عنوان کرد: نواختن زنگ فجر انقلاب اسلامی در مدارس شهرستان٬ برگزاری نشست بصیرتی و روشنگری٬ گلباران مزار شهیدان٬ پیاده روی و کوهپیمایی بسیجیان٬ افتتاح مسکن مددجویان٬ مراسم خاطره گویی٬ بزرگرای نشست های بصیرتی، افتتاح مشاغل اقتصاد مقاومتی٬ ویزیت رایگان٬ جشنواره بومی و محلی از جمله برنامه‌های اجرایی ایام الله دهه فجر سپاه ناحیه لنگرود بود.

انتهای پیام/