گیلان آمادگی مقابله بامشکلات ناشی ازبارش برف روزهای آینده را دارد
گیلان آمادگی مقابله بامشکلات ناشی ازبارش برف روزهای آینده را دارد

استاندار گیلان با تأکید بر آمادگی استان برای مقابله با مشکلات بارش برف در روزهای آینده، گفت: ارزاق عمومی و سوخت به اندازه کافی ذخیره شده و مردم نگران نباشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، محمدعلی نجفی در مراسم افتتاح دو هزار و ۱۲۰ واحد مسکن مهر استان گیلان که ظهر پنج شنبه به صورت نمادین در شهرستان لنگرود برگزار شد، اظهار کرد: خوشبختانه اقدامات قابل قبولی در استان گیلان و در سطح شهرستان ها صورت گرفته است.

 

وی به افتتاح فاز دوم مسکن مهر لنگرود نیز اشاره کرد و افزود: این پروژه نشان دهنده این بوده که در سطح شهرستان لنگرود کار عظیمی درحال انجام است.

 

استاندار گیلان با اشاره به بهره برداری از ۸۲۲ پروژه در دهه فجر امسال در سطح استان، گفت: سهم شهرستان لنگرود در افتتاح پروژه ها بالا بوده است.

 

وی در ادامه با بیان اینکه براساس آمار بیش از ۵۵ درصد واحدهای مسکن مهر طی دوران روی کار آمدن دولت یازدهم تحویل متقاضیان شده است، خاطرنشان کرد: متاسفانه عده ای این تلاش ها را نادیده گرفته و بی مهری می کنند.

 

نجفی به موفقیت بزرگ کشور در زمینه خرید هواپیماهای ایرباس اشاره و تصریح کرد: به دلیل اینکه ناوگان هوایی کشور فرسوده و قدیمی بود نیاز به تغییر و تحول داشته که خوشبختانه با تلاش وزیر راه و شهرسازی در این زمینه با خرید این هواپیما ضریب امنیت مسافران افزایش یافته که قابل تقدیر است.

 

وی در ادامه به هشدار هواشناسی مبنی بر ورود یک جبهه هوای سرد و بارش شدید برف در استان گیلان نیز اشاره کرد و یادآورشد: گیلان برای مقابله با مشکلات برف جمعه و شنبه آماده است.

 

استاندار گیلان با اشاره به برگزاری جلسات متعدد بحران طی روزهای گذشته در استان، گفت: برای بازگشایی راه ها چند روز قبل جلسه ای با حضور فرمانداران و همه مدیران اجرایی استان برگزار شد.

 

وی با تأکید بر ضرورت استفاده شهروندان از وسایل نقلیه عمومی برای تردد در سطح شهر، افزود: ارزاق عمومی همانند آرد، نان، سوخت، گازوئیل، گاز و نفت سفید ذخیره شده و مردم از این حیث نگرانی نداشته باشند.

انتهای پیام/