«فراکسیون امید» دنبال این است که کسی دیگر از دولت سوال نکند
«فراکسیون امید» دنبال این است که کسی دیگر از دولت سوال نکند

نماینده مردم ورامین در مجلس گفت: فراکسیون امید تلاش دارد با تصویب طرح ۲ فوریتی تامین امنیت برگزاری مراسم، کسی دیگر از دولت سوال نکند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، سیدحسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح دو فوریتی پیشنهادی فراکسیون امید با عنوان تامین امنیت برگزاری مراسم رسمی، عرفی و معمولی، اظهار داشت: این طرح خلاف اصل آزادی بیان و شعارهایی است که تدوین‌کنندگان آن مطرح می‌کنند.

وی افزود: با توجه به اینکه امسال سال پایانی ریاست‌جمهوری است و در آستانه انتخابات سال ۹۶ قرار داریم، مقامات دولتی در هر همایش، سخنرانی و جلسه که حضور می‌یابند با پرسش‌هایی از سوی مردم درباره عملکردشان مواجه می‌شوند.

نماینده مردم ورامین در مجلس خاطرنشان کرد: مقامات دولتی در سال پایانی دولت باید پاسخگوی سوالات، وعده‌های داده شده و مطالبات مردم باشند.

نقوی‌حسینی با اشاره به پیشنهاد طرح دو فوریتی فراکسیون امید مبنی بر تامین امنیت مراسم‌ها و سخنرانی‌ها، گفت: هدف طراحان این طرح، حفظ نظم در همایش‌ها و جلسات نیست، بلکه آنها دنبال این هستند که کسی از دولت سؤالی مطرح نکند.

وی افزود:  قرار است با تصویب این طرح، دولت در برابر هرگونه پرسش و نقد با ابزار سرکوب و بازداشت و حبس ایستادگی کند.

نماینده مردم ورامین در مجلس با بیان اینکه مسئولان باید پاسخگوی مردم باشند، تاکید کرد: پرسش‌گری از حقوق اولیه مردم است، لذا نمی‌توان به مردم گفت که سؤال نپرسید. نمایندگان، وکلای ملت هستند و از مطالبات مردم دفاع می‌کنند و بعید است که نمایندگان به چنین طرحی رای دهند.

انتهای پیام/