توزیع رایگان ۹ هزار اصله نهال در سطح شهرستان لنگرود
توزیع رایگان ۹ هزار اصله نهال در سطح شهرستان لنگرود

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری لنگرود از توزیع رایگان ۹ هزار اصله نهال به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی لنگرخبر، هم‌زمان با هفته منابع طبیعی و روز درختکاری با حضور مسئولین شهر لنگرود و جمعی از دوستداران محیط‌زیست، ۱۰۰ اصلح نهال در جوار گلزار شهدای گمنام در پارک فجر کاشت شد.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنگرود در حاشیه این مراسم که ظهر یک‌شنبه در زیر بارش نم‌نم باران انجام شد، گفت: با توجه به نزدیک شدن فصل بهار برای سرسبزی درخت و درختکاری موجب شادابی طبیعت می‌شود.

 

ابوالحسن عاشوری بابیان اینکه با همکاری شهرداری لنگرود ۱۰۰ اصلح نهال در پارک فجر لنگرود کاشت شد، اظهار کرد:  به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری نه هزار اصله نهال رایگان در این شهرستان توزیع شد.

 

وی بابیان اینکه این نهال‌ها از گونه‌های کاج، سرو، افرا، بلوط و اقاقیا هستند، افزود: هدف از توزیع رایگان نهال در شهرستان لنگرود افزایش فضاهای سبز و اشاعه فرهنگ حفظ محیط زیست و منابع طبیعی است.

 

عاشوری با اشاره به بیش از ۳۸ هزار هکتار جنگل و مرتع در این شهرستان، عنوان کرد: امروزه به علت سرعت تخریب منابع طبیعی و به‌ویژه ذخایر جنگلی، کاشت درخت و حفظ تمامی عرصه‌های منابع طبیعی یک وظیفه همگانی است.