وابستگی دولت به نفت اشتباه بزرگ است
وابستگی دولت به نفت اشتباه بزرگ است

عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی رشت گفت: وابستگی دولت به نفت اشتباهی بزرگ است زیرا قیمت و میزان فروش آن در داخل کشور تعیین نمی‌شود بلکه از بیرون از مرزها این اتفاق می‌افتد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، عمران علیزاده دیشب در نخستین همایش گفتمان جبهه مردمی انقلاب اسلامی شهرستان رضوانشهر اظهار کرد: اسلام نخستین دین در تمام ادیان بشری محسوب می‌شود که برنامه کاملی برای زندگی بشری ارائه کرده است.

 

وی به مدیریت کامل جهان اسلام توسط آمریکا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: آمریکا با در اختیار داشتن حکومت‌های وابسته به خود در کشورهای بزرگ اسلامی به طور عملی مدیریت جهان اسلام را در اختیار گرفته بود.

عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی رشت با بیان اینکه انقلاب اسلامی با تکیه بر اسلام، انقلاب و ایرانی بودن موفق شد برای نخستین مرتبه در جهان مدیریت درون سرزمینی کشور را از دست آمریکا خارج کند، تصریح کرد: در مدت ۳۸ سال گذشته موج انقلاب اسلامی به نقطه‌ای رسیده که این پرسش بزرگ بین کشورهای اسلامی، نخبگان و مردم این کشورها و حتی حاکمان آنها مطرح می‌شود آیا می‌توان بدون مدیریت آمریکا کشور را اداره کرد.

علیزاده، جمهوری اسلامی ایران را تنها تکیه‌گاه جهان اسلام خواند و بیان کرد: انقلاب اسلامی می‌تواند تمدن اسلامی را در مقابل تمدن غرب که نگاه سلطه‌گری بر تمام دنیا دارد، ایجاد کند.

وی، در ادامه نفت را کالای سیاسی عنوان کرد و گفت: وابستگی دولت به نفت اشتباهی بزرگ است زیرا قیمت و میزان فروش آن در داخل کشور تعیین نمی‌شود بلکه از بیرون از مرزها این اتفاق می‌افتد.

عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی رشت با اشاره به اینکه نابسامانی اقتصادی در تمام مراودات اقتصادی کشور نمایان شده است، خاطرنشان کرد: تنها راهکار برون‌رفت از مشکل مذکور اجرای اقتصاد مقاومتی است.

علیزاده، اقتصاد مقاومتی را برنامه‌ای جامع و کامل برای برون‌رفت کشور از مشکلات اقتصادی و رسیدن به خودکفایی خواند و یادآور شد: به منظور اجرای اقتصاد مقاومتی هیچ بهانه‌ای برای چشم امید داشتن به خارج از کشور مورد قبول نیست.

انتهای پیام/