فوت ۴۷ نفر در تصادفات رانندگی سال جاری در لاهیجان
فوت ۴۷ نفر در تصادفات رانندگی سال جاری در لاهیجان

فرماندار لاهیجان اعلام کرد: در تصادفات رانندگی برون شهری و درون شهری شهرستان در سال جاری ۴۷ نفر جان خود را از دست داده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، سید محمد احمدی روز شنبه در جلسه شورای هماهنگی ترافیک شهرستان لاهیجان گفت: ۴۱نفر در سال جاری در تصادفات جاده ای و برون شهری و شش نفر هم در تصادفات درون شهری در شهرستان لاهیجان جان خود را از دست دادند که براساس اعلام پلیس بیشتر این فوتی ها بر اثر تصادف با موتورسیکلت رخ داده است.
وی افزود: همه مسوولان در قبال جان مردم مسوول هستند و باید کاری کرد که تعداد کشته ها به حداقل برسد و عزیزی یا مسافری در تصادفات جان خود را از دست ندهد و یا تصادفات به حداقل برسد.
فرماندار لاهیجان یادآور شد: تعداد کشته ها در تصادفات جاده ای در سال ۹۴ در شهرستان لاهیجان ۳۷نفر بود که برغم افزایش درصد فوتی ها در تصادفات جاده ای ، تصادفات درون شهری در این شهرستان کاهش داشته است .
وی خاطرنشان کرد: برنامه ریزی برای حل ترافیک تعطیلات در شهرهای میهمانپذیر مانند لاهیجان مستلزم اطلاعات دقیق و فنی از قبیل تعداد خودروها ، حجم خیابان ها، ظرفیت پارکینگ ها و میزان مسافران است که مسوولان ذیربط باید دراین باره اقدام کنند تا بتوان با کنترل ترافیک رضایت گردشگران را جلب کرد.
وی خاطرنشان کرد: برنامه ویژه ترافیکی در تعطیلات نوروزی در سطح شهر لاهیجان به اجرا گذاشته می شود.
احمدی اظهار داشت: دومیلیون و ۵۹۲هزار مسافر از آغاز سال جاری تا پایان بهمن ماه، وارد شهر لاهیجان شده اند .
رضا مهدوی بخشدار رودبنه نیز در این جلسه گفت: مصوبات شورای ترافیک در خصوص حل مشکلات و گره ترافیکی بخش رودبنه در سال جاری اجرایی نشده و سه روستا در مسیر رودبنه دارای قوس هندسی هستند که باید این مشکل نیز حل شود.
کارشناس پلیس راه رشت و لاهیجان نیز گفت: مقررات برنامه ترافیک از ۲۵ اسفند تا ۱۵فروردین ماه همزمان با استان و کشور در این شهرستان به اجرا گذاشته می شود.
عزیز فرخ پور اظهار داشت: ۹۰درصد تصادفات مربوط به عدم دید کافی در جاده هاست و شعاع دید رانندگان در جاده های استان گیلان کم است و چشم انداز جلو کمتر دیده می شوند.
معاون شهردار لاهیجان نیز در این جلسه اظهار داشت: در برف بهمن ماه ۳۵میلیارد ریال خسارت به شهر لاهیجان وارد شد که بین ۷۰ تا ۸۰ درصد آن تخریب آسفالت ، خاموشی چراغ های راهنمایی و راهنمایی ، سرعت گیرها و دیگر امکانات و زیربناهای شهری است که ترمیم این خسارات در سال جدید آغاز خواهد شد.
ابراهیم گنجه ای خسروی تصریح کرد: شهرداری لاهیجان با رنگ آمیزی جداول و زیباسازی این شهر برای ورود مسافران نوروزی آماده شده است.
وی گفت:در سال جاری از ۶۱مورد مصوبه شورای ترافیک شهر لاهیجان ۴۵مورد انجام که برای انجام مصوبات این شورا ۵۰میلیارد ریال هزینه شده که ۱۳میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال آن صرف سرعت گیرها شده است.
در جلسه امروز شورای هماهنگی ترافیک شهرستان لاهیجان که روز شنبه به ریاست فرماندار در آستانه تعطیلات نوروزی تشکیل شد، ساماندهی ترافیک میدان گیلان ، یک طرفه کردن خیابان های شهید بهشتی ۱۲ و ۱۴ و نواب ، بکارگیری پارکبان در سطح حاشیه استخر و رسیدگی به وضعیت معاینه فنی خودروها رسیدگی و مصوب شد.