طرح کشوری «یاد سبز شهدا» با درختکاری در دانشگاه آزاد لنگرود اجرا شد/تصویر
طرح کشوری «یاد سبز شهدا» با درختکاری در دانشگاه آزاد لنگرود اجرا شد/تصویر

همزمان با هفته منابع طبیعی و پیرو بخشنامه دانشگاه آزاد اسلامی در راستای استمرار طرح «یاد سبز شهدا» مراسم درختکاری در دانشگاه آزاد لنگرود اجرا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، همزمان با هفته منابع طبیعی و پیرو بخشنامه دانشگاه آزاد اسلامی در راستای استمرار طرح «یاد سبز شهدا» به منظور نگهداری محیط زیست و ارج نهادن به مقام شهدا این مهم با اقدام دانشگاهیان و مسئولان شهرستان لنگرود در هفته منابع طبیعی به مرحله عمل رسید.

 

امام جمعه لنگرود در حاشیه مراسم درختکاری در دانشگاه آزاد لنگرود با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اهمیت درخت و درختکاری را برشمرد و با تاکید آن در آیات و روایات بیان کرد: مسئله محیط زیست بحث ملی است و باید در این خصوص اقدام و عمل جدی صورت بپذیرد.

 

حجت الاسلام مهدی صدیق با پاسداشت این سنت حسنه تاکید کرد: امر درختکاری مختص یک زمان و روز خاص نبوده و نیست و همه ما در هر زمان و مکانی که هستیم باید با کاشت و غرس گیاهان بویژه درخت در محیط اطراف خود بپردازیم، تا در زمان‌های بعد از فواید و اثرات سازنده آن علاوه برخود دیگران نیز بهره‌مند شوند.

 

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود با تاکید براهمیت درختکاری در محیط های زندگی، گفت: حفظ درخت و فرهنگ سازی درخت کاری در جامعه از جمله نیازهایی است که باید در راستای حفظ روحیه نشاط و شادابی خود و دیگران صورت پذیرد.

 

دکتر امیرحسین فیروزان افزود: امروز حفظ و حراست از محیط زیست وظیفه همه ما است و باید در گسترش این فرهنگ همه ما کوشا باشیم.

 

 

در پایان مراسم امام جمعه در حرکتی نمادین به نام مبارک حضرت فاطمه زهرا (س) به غرس نهال در محوطه کرد.

 

هیات رئیسه، کارکنان، استادان و دانشجویان و دانش اموزان دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود هم در مراسم روز درختکاری با غرس نهال مثمر در محوطه سبز دانشگاه شرکت و سنت پسندیده کاشت نهال را پاس داشتند.