یادواره شهدای روحانی و طلبه لنگرود در حوزه علمیه شهرستان برگزار شد
یادواره شهدای روحانی و طلبه لنگرود در حوزه علمیه شهرستان برگزار شد

یادواره ۲۱ شهید روحانی و طلبه لنگرود دیشب در حوزه علمیه این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، یادواره  ۲۱ شهید روحانی و طلبه لنگرود دیشب با حضور خانواده معظم شهدا، جمعی از مسئولان، روحانیون، طلاب حوزه و اقشار مختلف مردم در حوزه علمیه این شهرستان برگزار شد.

مدیر حوزه علمیه مهدویه رشت در این مراسم با بیان اینکه علما واسطه توحید و معارف الهی هستند اظهار داشت: باید بیش از گذشته تلاش کنیم تا بین مردم و علما فاصله‌ای نباشد.

حجت الاسلام والمسلمین فرخ عبدی علما را مظهر و آینه تمام نمای حق و حقیقت دانست و خاطرنشان کرد: عالمان ربانی آنچه را که از خدای متعال و انبیاء الهی و اولیای دین م‌ آموزند در اختیار مردم قرار می‌دهند تا آنها را به صراط مستقیم هدایت کنند.

وی با نقل حدیثی از حضرت محمد(ص) گفت: پیامبر اکرم (ص) در توصیف مقام علما فرمودند “علمای امت من و عالمان دینی از شعیب پیامبر و ابراهیم و پیامبران بنی‌اسرائیل بالاتر هستند”.

استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: باید نسل جوان را با فرهنگ جهاد و فلسفه شهادت آشنا کرد تا جوانان ما بتوانند از شهدا الگوبرداری کنند و راه صحیح را از راه نادرست تشخیص دهند.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره  شهدای روحانی و طلبه اظهار داشت: ولایتمدار بودن از خصوصیات مشترک شهدا بوده و حفظ جایگاه ولایت همواره دغدغه مهم شهیدان بوده است.

مدیر حوزه علمیه مهدویه رشت با بیان اینکه  شهدا با رسیدن به مقام والای شهادت در واقع مزد عشقی که به ولایت داشتند را گرفته‌اند افزود: شهیدان را مرده ندانید زیرا آنها نمرده‌اند بلکه زنده‌اند و همواره در نزد خداوند روزی می‌گیرند.

انتهای پیام/