عبدالرضا اکبری: به مواد منفجره «نه» بگوییم
عبدالرضا اکبری: به مواد منفجره «نه» بگوییم

بازیگر سینما و تلویزیون با بیان “در شب چهارشنبه آخر سال به مواد منفجره «نه» بگوییم”، گفت: امیدوارم چهارشنبه‌ آخر سال خوبی داشته باشیم و علاوه بر اینکه به آتش‌نشانان استراحت دهیم، چهارشنبه‌سوری را به چهارشنبه‌سوزی تبدیل نکنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، عبدالرضا اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا درباره لزوم توجه به خطرات چهارشنبه آخر سال اظهار کرد: در شب چهارشنبه آخر سال به مواد منفجره «نه» بگوییم؛ امیدوارم چهارشنبه‌سوری خوبی داشته باشیم و علاوه بر اینکه به آتش‌نشانان استراحت دهیم، چهارشنبه‌سوری را به چهارشنبه‌سوزی تبدیل نکنیم.

وی با بیان اینکه شب چهارشنبه آخر سال، مردم را به یک فضای پراسترس می‌برد، تصریح کرد: دنیا از جنگ دوری می‌کند پس چرا ما در ایران در چهارشنبه‌سوری فضای جنگی ایجاد می‌کنیم و باعث می‌شویم که سنت قدیمی کشورمان هم زیر سؤال برود و علاوه بر اینکه به آتش‌نشانان زحمت می‌دهیم به هم‌نوعان خودمان هم آسیب می‌زنیم.

این بازیگر سینما و تلویزیون یادآور شد: مردم باید چهارشنبه آخر سال را  بهانه‌ای کنند برای اینکه کنار هم شاد باشند نه اینکه با کارهای خطرناک روانه بیمارستانها شوند.

اکبری درباره سختیهای کار آتش‌نشانان خاطر‌نشان کرد: آتش‌نشانی شغلی نیست که کسی چشم‌بسته وارد آن شود و طی سه سالی که برای ساخت فیلم «عملیات ۱۲۵» در سازمان آتش‌نشانی حضور داشتم از مرحله اول ثبت‌نام آتش‌نشانان شاهد سختگیری‌ها در راه استخدام آنها بودم.

وی یادآور شد: آتش‌نشانان باید از لحاظ جسمی و روحی سالم باشند و تستهای زیادی از آنها گرفته شود؛  وقتی فردی با این محدودیتها وارد سازمان آتش‌نشانی می‌شود و می‌داند که این شغل یعنی ایثار، فداکاری و ممکن است به‌خاطر نجات جان کسی، جان خودش را از دست دهد، بدانید که قطعاً قلب و روح بزرگی دارد.

انتهای پیام/*