همه پیش‌بینی‌ها حکایت از آن دارد که با توجه به شهادت ۱۶ آتش‌نشان در حادثه پلاسکو و کمپین‌های راه‌اندازی‌شده برای جلوگیری از اقدامات خطرناک در چهارشنبه آخر سال، امسال مردم تهران و سایر نقاط کشور شبی آرام را پشت سر می‌گذارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، این در حالی است که همزمان با شب چهارشنبه پایان سال و به‌منظور پیشگیری از حوادث تلخ احتمالی، ۲۷۳۰ نیروی عملیاتی آتش‌نشانی در سطح شهر تهران و نقاط پرتردد مستقر خواهند شد.

مهدی داوری معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی تهران گفته است: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته صدها تیم ویژه عملیاتی با بیش از ۲۷۳۰ نیرو در قالب ۴۵۳ تیم پیاده و ۵۷۵ دستگاه خودروی عملیاتی برای سه‌شنبه پایان سال در سطح تهران آماده‌باش خواهند بود، ضمن اینکه پیش‌بینی می‌شود با توجه به راه‌اندازی کمپین‌های مختلف از سوی اقشار مردم پس از وقوع حادثه آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو و شهادت ۱۶ تن از بهترین نیروهای آتش‌نشان، توجه مردم به توصیه‌های ایمنی و پرهیز جوانان و نوجوانان از هر نوع اقدام خطرناک شاهد برگزاری مراسم مطلوب و آرام در سطح شهر باشیم.

وی اضافه کرد: برای پاسخگویی به نیاز ایمنی شهروندان و همیاری با آنان در عصر و شب سه‌شنبه آخر سال، ناوگان خودرویی و آتش‌نشانان با استقرار ۲۳۲ خودروی سبک و ۲۳۴ خودروی سنگین آتش‌نشانی و ۱۰۹ دستگاه موتورسیکلت عملیاتی همراه با تیم‌های پیاده در ۱۱۴۸ نقطه از سطح شهر تهران، از ساعت ۱۶ روز سه‌شنبه ۲۴ اسفندماه تا پایان این مراسم آماده خدمت رسانی هستند.
داوری خاطرنشان کرد: در این روز، مدیران عملیاتی آتش‌نشانی با خودروهای سازمانی به‌طور مستمر در خیابان‌ها به گشت‌زنی پرداخته و وضعیت ایمنی نقاط مختلف شهر را تحت کنترل قرار می‌دهند.
به گزارش پایگاه خبری ۱۲۵۵ وی تصریح کرد: همچنین نیروهای غیر‌شیفت این سازمان در ایستگاه‌های آتش‌نشانی حضور خواهند یافت و در صورت لزوم برای ارائه خدمات ایمنی به شهروندان، با آتش‌نشانان همکاری می‌کنند.
معاون عملیات آتش‌نشانی از عموم شهروندان خواست ضمن پرهیز از آتش و ترقه‌بازی، در صورت بروز هرگونه حادثه‌ای، سریعاً مراتب را به سامانه ۱۲۵ و یا نیروهای آتش‌نشانی مستقر در سطح شهر اطلاع دهند.

انتهای پیام/*