اخاذی از دخترجوان به بهانه ازدواج در شبکه اجتماعی
اخاذی از دخترجوان به بهانه ازدواج در شبکه اجتماعی

رییس پلیس فتای آذربایجان‌غربی گفت: فردی که به بهانه ازدواج عکس‌های خانوادگی دخترجوان را به دست آورده و با تهدید انتشار در فضای مجازی از وی اخاذی می‌کرد توسط پلیس فتا استان‌ آذربایجان‌غربی شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، سرهنگ حسن کوره بلاغی بیان کرد: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی ناشناس با به دست آوردن تصاویر شخصی و خصوصی‌اش قصد اخاذی از او را دارد بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات انجام شده مشخص گردید متهم با شاکیه در شبکه‌های اجتماعی آشنا‌ و قول ازدواج به وی داده و با همین شگرد عکس‌های شخصی‌ و خانوادگی دختر جوان را به دست آورده و اقدام به اخاذی و تهدید به انتشار تصاویر وی کرده است.

سرهنگ کوره بلاغی ادامه داد‌: با انجام اقدامات فنی و با به کارگیری شگردهای پلیسی، فردی که قصد پاک کردن رد پای خود را داشت، شناسایی و با اخذ دستور از مقام قضایی طی عملیاتی دستگیر شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد‌: در فضای مجازی هیچ گاه هویت واقعی افراد مشخص نبوده که این جزء خصوصیات فضاهای مجازیست و به همین خاطر بسیاری افراد فریب و شیفته ظاهر دروغین مجرمین گردیده و به راحتی به آنان اعتماد و عکس‌های شخصی و خانوادگی خود را در اختیار آنان قرار می‌دهند.

سرهنگ کوره بلاغی در خاتمه به شهروندان توصیه کرد: به هیچ‌وجه به افراد غریبه در اینترنت اعتماد نکنند و عکس‌ها و فیلم‌های شخصی و خصوصی خود را در اینترنت منتشر و آن را در اختیار دیگران قرار ندهند.