با اشرافی ترین غذاهای دنیا آشنا شوید +عکس
با اشرافی ترین غذاهای دنیا آشنا شوید +عکس

در زندگی هر فردی با توجه به درآمدی که دارد به تامین مایحتاج زندگی خود می پردازد و طبیعتا در میان اجناس بی شمار ، هستند اجناس و کالاهایی که به دلیل گرانی قدرت خریدش را ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، در زندگی هر فردی با توجه به درآمدی که دارد به تامین مایحتاج زندگی خود می پردازد و طبیعتا در میان اجناس بی شمار ، هستند اجناس و کالاهایی که به دلیل گرانی قدرت خریدش را ندارد.

در ادامه شما را با برخی از این غذاها که از قیمت بالایی برخوردار هستند آشنا می کنیم.

پیتزای ۴۶ میلیون تومانی:

این پیتزا که قطر آن ۲۰سانتیمتر است و طی سه روز تهیه شده است. در ساخت این پیتزا از نمک صورتی استرالیا و آرد ارگانیک و ۴نوع خاویار ، میگو، مورزالا بوفالو استفاده شده است که تمامی این مواد توسط آشپزی  به نام “رناتو ویولا” تهیه شده است.جالب است بدانید قیمت این پیتزا معادل ۴۶ میلیون تومان است.

 با گرانترین غذاهای دنیا آشنا شوید +عکس

املت ۳ میلیون و۸۰۰ هزار تومانی:

در پخت  این املت از موادی چون ۶ عدد تخم مرغ، گوشت خرچنگ و خاویار استفاده شده است که با کاهش میزان خاویار ، قیمتی معادل ۳۸۰ تومان به این املت تعلق می گیرد.

 با گرانترین غذاهای دنیا آشنا شوید +عکس

دسر ۹۵ میلیون تومانی:

در تهیه دسر گران ۹۵ میلیون تومانی  از خامه و قارچ های دنبلان «La Madeline» به همراه ۱۴  نوع شکلات ناشناخته از آفریقا  وآمریکای جنوبی استفاده می شود ضمن اینکه در نهایت پس از تهیه ان دسر روی آن را با ۵ گرم طلای ۲۴ عیار پوشانده می شود.

همچنین این دسر که در یک بلوری سرو می شود همراه آن طلای ۱۸ عیار به علاوه یک بازوبند الماس به مشتریان عرضه می شود ضمن اینکه برای تزئین این دسر از طلای ۲۳ عیار استفاده کرده اند  که در کنار آن یک قاشق ۵۳میلیون تومانی قرار گرفته است.

 با گرانترین غذاهای دنیا آشنا شوید +عکس

هات داگ۶۴۲ هزار تومانی:

برای تهیه و پخت این هات داگ از موادی چون پنیر دودی و هات داگ «bratwurst»، گوشت گاو واگویا، جگر چرب، قارچ های دنبلان و خاویار  استفاده شده است که این مواد در کنار نان شیرین قرار می دهند و به قمت ۶۴۲ هزار تومان به فروش می رسانند.

 با گرانترین غذاهای دنیا آشنا شوید +عکس

رامِن ۶۸۴ هزار تومانی:

این غذای سنتی ژاپن که”رامن” ام دارد از موادی چون گوشت گاو واگویا و قارچ های دمبلان به همراه رگه های طلا تهیه می شود و قیمتی بالغ بر۶۸۴ تومان قیمت دارد.

 با گرانترین غذاهای دنیا آشنا شوید +عکس

همبرگر ۱۹میلیون تومانی :

این همبرگر که فلار نام دارد توسط آشپزی با نام  هوبرت کلر طبخ می شود که در تهیه آن از موادی چون گوشت گاو ژاپنی «Wagyu» که قیمت آن  معادل کیلویی۸۴۰ هزار تومان ،جگر چرب و ترکیبی از چربی گوشت اردک همراه با کره نیز برای مالیدن روی قارچ های گران قیمت دنبلان استفاده شده است وبا قیمت ۱۹ میلیون تومان به فروش می رسد.

 با گرانترین غذاهای دنیا آشنا شوید +عکس

سوشی ۷ میلیون و ۵۰۰هزار تومانی:

این غذا که به سر آشپزی یک آشپز فلیپینی با نام  آنخلیتو آرانتا جونیور تهیه می شود، در ساخت آن از موادی مانند ماهی سالمون صورتی گران قیمت نروژی همراه با جگر چرب استفاده  می شود که برای پیچاندن رول های آن ورقه های طلای۲۴عیار را مورد استفاده قرار  می گیرد.
جالب است بدانید در روی هر ۵ رول الماس های ۲۰ قیراتی آفریقایی و یک مروارید به چشم می خورد که در نهایت با این موارد قیمت آن ۷میلیون و پانصد هزار تومان می شود.

 با گرانترین غذاهای دنیا آشنا شوید +عکس

تاکوی ۹۵ میلیون تومانی:

در تهیه این غذا از موادی چون گوشت گاو ژاپنی، خاویار، ورقه های طلا، تکه های خرچنگ، قارچ دنبلان و پنیر  استفاده می شود.ضمن این که  سالسا همراه با نوعی قهوه خاص به عنوان دسر در کنار این غذا قرار گرفته است. که در نهایت قیمتی بالغ بر ۹۵ میلیون تومان هزینه این غذا می شود.

 با گرانترین غذاهای دنیا آشنا شوید +عکس