تحلیل رسانه های غربی از پیام نوروزی مقام معظم رهبری
تحلیل رسانه های غربی از پیام نوروزی مقام معظم رهبری

بسیاری از رسانه های انگلیسی زبان در غرب بلافاصله بعد از پیام نوروزی مقام معظم رهبری به این موضوع پرداخته و توجه خود را روی مساله مهم اقتصاد ایران که مورد توجه مقام معظم رهبری نیز بود، منعطف کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، بسیاری از رسانه های انگلیسی زبان در غرب بلافاصله بعد از پیام نوروزی مقام معظم رهبری به این موضوع پرداخته و توجه خود را روی مساله مهم اقتصاد ایران که مورد توجه مقام معظم رهبری نیز بود، منعطف کردند.

خبرگزاری رویترز در مطلبی با عنوان مقام معظم رهبری در پیام نوروزی عید ایران که یکی از مهمترین عید های مردم ایران به حساب می آید از اقتصاد ایران انتقاد کرد.

 

رویترز نوشت: رهبر ایران در پیام نوروزی به وضعیت نابه‌سامان اقتصادی مردم اشاره کرد ولی روحانی از دستاوردهای اقتصادی دولتش سخن گفت؛ این تفاوت می‌تواند نشان دهنده دو قطبی شدن انتخابات۹۶ باشد.

 

 

دیلی استار: آیت‌الله خامنه‌ای در پیام نوروزی اش با صراحت بیان کرد که سیاست‌های اقتصادی دولت موفق نبوده و خواهان اقتصاد مقاومتی جدیدی شد که به اشتغال‌زایی بیانجامد، این سخنان در آستانه انتخابات، فشارها بر روحانی را افزایش می‌دهد.

 

نیوزویک: رهبر ایران با تأیید پیشرفت‌های دولت روحانی، موضعی سخت در حوزه اقتصاد اتخاذ کرده و گفت تلاش‌های دولت نتوانسته به حل مشکلات داخلی بیانجامد.

 

 

میدل ایست‌آنلاین: سخنان رهبر ایران درباره اقتصاد در حالی مطرح می‌شود که بخش اعظم اقتصاد این کشور در دوران روحانی راکد مانده است.