جزئیات سفر روحانی به مسکو

رئیس‌جمهوری اسلامی ایران به‌دعوت رسمی ولادیمیر پوتین و در رأس یک هیئت عالی‌رتبه سیاسی و اقتصادی روز دوشنبه به مسکو سفر می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، با اشاره به سفر رئیس‌جمهور به مسکو، گفت:‌ حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در این سفر مذاکرات دوجانبه‌ای را با همتای روسی خود و مقامات بلندپایه این کشور درباره موضوعات مهم دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی خواهد داشت و اسناد و موافقت‌نامه‌های متعدد همکاری نیز در حوزه‌های حقوقی و قضایی، راه و شهرسازی، فناوری و ارتباطات، نیرو و انرژی، استاندارد، ورزش و… بین مقامات دو کشور به امضا خواهد رسید.

اسماعیلی ادامه داد: همچنین با توجه به حضور همزمان نمایندگان بخش خصوصی کشورمان در این سفر، بازرگانان و فعالان اقتصادی نیز جلسه مشترک و مذاکرات متعددی در حوزه‌های مختلف خواهند داشت و موافقت‌نامه‌هایی نیز برای همکاری بخش‌های خصوصی دو کشور به امضا می‌رسد.

وی افزود: به نظر می‌رسد با توجه به جایگاه خاص منطقه‌ای و بین‌المللی ایران و روسیه؛ بررسی، ادامه و توسعه همکاری‌ها میان تهران و مسکو در سطوح دوجانبه و نیز تعامل قدرت‌های اصلی منطقه برای ارتقاء ثبات و امنیت منطقه‌، همکاری‌های چندجانبه و بین‌المللی، مقابله با تروریسم و سایر تهدیدات منطقه‌ای و… از اصلی‌ترین محورهای مذاکرات خواهد بود.

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور گفت: تعدادی از وزرا، معاونان و مشاوران رئیس‌جمهور، دکتر روحانی را در این سفر همراهی می‌کنند.

رؤسای جمهوری دو کشور طی سال‌های فعالیت دولت تدبیر و امید ۸ ملاقات به‌صورت دوجانبه و یا در حاشیه نشست‌های بین‌المللی داشته‌اند و همچنین تبادل هیئت‌های عالی‌رتبه بین دو کشور، مناسبات فی‌مابین را در مسیر راهبردی قرار داده است.

انتهای پیام/*