اقتصاد مقاومتی راهبرد ایران در جنگ اقتصادی/کسانی که می‌گویند سرباز ولایت هستیم ولی در عمل از رهبری تبعیت نمی‌کنند دروغ‌گو هستند
اقتصاد مقاومتی راهبرد ایران در جنگ اقتصادی/کسانی که می‌گویند سرباز ولایت هستیم ولی در عمل از رهبری تبعیت نمی‌کنند دروغ‌گو هستند

مشاور نظامی فرماندهی کل قوا بااشاره به توطئه های مختلف دشمن علیه نظام مقدس اسلامی به ویژه درحوزه اقتصادی تأکید کرد: تحقق اقتصادمقاومتی راهبردی مهم برای پیروزی درجنگ اقتصادی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی لنگرخبر، سید یحیی رحیم صفوی در بیست و نهمین یادواره سردار شهید حسین املاکی که عصر چهارشنبه در مسجد جامع لنگرود برگزار شد ضمن ابلاغ پیام مقام معظم رهبری به خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و مردم گیلان به‌ویژه لنگرود، اظهار کرد: شهدا با درک مسائل مهمی توانستند به مقام عظیم شهادت نائل شوند.

 

وی با اشاره به اینکه در جنگ و جبهه جایی برای انسان‌های ترسو، جاه‌طلب و سیاسیون وجود نداشت، افزود: انسان‌های باتقوا و شجاع درصحنه‌های جنگ حضور داشتند.

 

سردار رحیم صفوی به ارتباط نزدیک و مستقیم خود با شهید املاکی در عملیات مختلف اشاره کرد و گفت: شهید املاکی انسان رشید، دلاور و خوس سیما بود که شهادت در چهره اش هویدا بود.

 

مشاور نظامی فرمانده کل قوا افزود: برای معرفی شهید املاکی به‌عنوان یک الگوی مطلوب جبهه اسلام و انقلاب به جوانان باید چند خصوصیت خاص او را نیز بیان کنیم.

 

وی بابیان اینکه این شهید والامقام دارای تفکر اسلام ناب محمدی (ص)، فکر خردمندانه و بسیار باهوش بود، خاطرنشان کرد: وی یکی از قوی‌ترین مسئولان اطلاعات عملیات دفاع مقدس بود که سخت‌ترین وظیفه برای برآورد کامل میدان نبرد قبل از آغاز عملیات را بر عهده داشت.

 

سردار رحیم صفوی شهید املاکی را عاشق و سرباز امام (ره) توصیف کرد و یادآور شد: کسانی که می‌گویند سرباز ولایت هستیم ولی در عمل از رهبری تبعیت نمی‌کنند دروغ‌گو هستند.

 

وی با اشاره به جنگ اقتصادی دشمنان منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای علیه ایران، تصریح کرد: شناخت درست از اهداف و راهبرد دشمن یکی از دلایل پیروزی ایران در دفاع مقدس بود.

 

مشاور نظامی فرمانده کل قوا در ادامه همچنین به دستور کمک‌های مردمی به جبهه‌های جنگ و نقش غیرقابل‌انکار استان گیلان در آن اشاره و اظهار کرد: بعدازاین فرمان مردم گیلان ظرف مدت یک روز یک هزار و ۵۰۰ کامیون از کمک‌های غیر نقدی را برای کمک به رزمندگان به جبهه‌ها فرستاد.

 

وی حضور و شرکت همه آحاد ملت در جنگ را از دیگر پیروزی‌های ایران در جنگ دانست و افزود: دولت و ملت ایران بعد از پیروزی بر دشمن درصحنه‌های هشت سال دفاع مقدس درزمینهٔ اقتصادی نیز با تحقق اقتصاد مقاومتی به‌عنوان راهبرد اصلی می‌توانند پیروز میدان شوند.

 

سردار رحیم صفوی با اشاره به انسجام و وحدت مردم در هشت دفاع مقدس، تأکید کرد: دشمنان ملت ایران به فکر از بین بردن انسجام و وحدت ملی در بین اقوام مختلف حاضر در کشور هستند.

 

وی مقام معظم رهبری را قدرتمندترین و باهوش‌ترین رهبر در جهان دانست و گفت: مردم در انتخابات پیش رو دولتی را انتخاب و در رأس امور قرار دهند که قدر ملت و کشور را دانسته و به فکر توسعه و آبادانی ایران باشد.