سفر حسن روحانی به استان گیلان تبلیغات زودهنگام انتخاباتی است

رئیس شورای جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گیلان با اشاره به اینکه سفر روحانی به گیلان انتخاباتی است گفت: روحانی بارها سفرهای استانی دولت قبل را مورد نکوهش قرار داده در حالی‌که خود در ایام نزدیک انتخابات به سفرهای استانی می‌پردازد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدکاظم میرحسینی اشکوری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت درباره فلسفه وجود جمنا اظهار داشت: اساس تشکیل جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی به‌دلیل ناکارامدی دولت یازدهم بوده است.

رئیس شورای جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گیلان تصریح کرد: در طول سال‌های اخیر هر دولتی دارای جنبه‌های مثبت و منفی در زمینه‌های مختلف سیاسی اقتصادی، فرهنگی بوده است ولی دولت فعلی در هیچ بعدی نقطه قوتی از خود نشان نداده است.

میرحسینی اشکوری اتکا به غرب را از جمله دلایل تشدید ضعف دولت روحانی بیان کرد و افزود: گرایش بیش از حد دولت روحانی از نظر اعتقادی و فکری حتی در زمینه حل مشکلات داخلی کشور به غرب باعث ناکارآمدی و ایجاد مشکلات بسیاری شده است.

وی تفکر دولت را  برمبنای کدخداپرستی کدخداگرایی بیان کرد و گفت: تفکر غرب گرایی برخلاف نظر مقام معظم رهبری در تمام بخش‌های دولت  حاکم است مگر تعداد اندکی از وزرا و مدیران که از این تفکر فاصله دارند.

رئیس شورای جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گیلان تصریح کرد: ما مخالف ارتباط با غرب نیستیم و تعامل از نظر ما مانعی ندارد ولی مستقل بودن، حضور مردم و تکیه بر امکانات و دارایی‌های ملی را در راس امور می‌دانیم.

میرحسینی اشکوری اشرافی‌گری را از دیگر مشکلات اساسی دولت نامید و افزود: در طول تاریخ از زمان پیامبر اسلام(ص) تا رهبرکبیر انقلاب بر ساده زیستی و هم سطح زیستی مدیران با ضعیف‌ترین قشر مردم تاکید شده است در صورتی‌که در دولت فعلی اکثر آقایان دارای حقوق‌های نجومی و زندگی کاخ نشینی هستند.

وی استفاده دولت از نیروهای خسته، پیر و از کارافتاده را مشکل بزرگ دولت خواند و گفت: استفاده دولت یازدهم از نیروهاییکه زمان استراحت و بازنشستگی آنهاست باعث شده این افراد انگیزه کافی و لازم برای فعالیت نداشته باشند در صورتی‌که نیروهای جوان با انگیزه‌های ارتقاء جایگاه شغل و پیشرفت مالی  به مراتب بهتر عمل خواهند کرد.

میرحسینی اشکوری به ضعف و شکست دولت در سیاست‌های خارجی اشاره کرد و بیان داشت: روحانی در سیاست‌های خارجی آنقدر ضعف داشته است که کشورهای کوچکی مثل قطر، ترکیه و عربستان که زمانی جرأت حرکت زیر سایه ایران را نداشتند هر بدرفتاری‌ای را از خود نشان دهند.

رئیس شورای جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی استان گیلان درباره ایجاد امنیت توسط ایران در منطقه اظهار داشت: سربلندی ایران در مقابله با داعش در منطقه نتیجه عملکرد سرداران نظام از جمله سردار حاج قاسم سلیمانی بوده است نه دولتی که تنها شعار می‌دهد.

وی افتتاح پروژه‌هایی که دولت روحانی در حال انجام آنها است را در نتیحه عملکرد دولت دهم عنوان کرد و گفت: ۹۰ درصد پروژه‌هایی که امروز زمان افتتاح آنها فرا رسیده است توسط دولت گذشته آغاز و شکل گرفته است و این دولت تنها پس از ۴-۵ سال توانست افتتاح آنها را در دست بگیرد.

میرحسینی اشکوری سفر روحانی به  گیلان را بهانه‌ای برای تبلیغات انتخاباتی بیان کرد و ابراز داشت: روحانی بارها سفرهای استانی دولت قبل را مورد نکوهش قرار داده است در حالی‌که خود در ایام  نزدیک انتخابات به سفرهای استانی می‌پردازد.

وی در مقایسه سفرهای استانی دولت دهم و یازدهم گفت: با وجود انتقادهایی که بر عملکرد دولت قبل وجود دارد ولی سفرهای استانی آنها همراه با ساده زیستی و گاهاً همراه با نان و پنیر بود در صورتی‌که سفرهای روحانی و جمع حاضر عموماً میلیاردی است.

رئیس شورای جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی استان گیلان خاطرنشان کرد: ما دولت یازدهم را دولتی ناکارآمد می‌دانیم و معتقدیم مردم می‌توانند با تلاش و در کنار هم دولتی ساده زیست، همراه با گرایشات اسلامی و انقلابی و متکی به مردم ایجاد کنند.

انتهای پیام/