۵۰ درصد کالاهایی که وارد کشور می شود امکان تولید در داخل را دارد
۵۰ درصد کالاهایی که وارد کشور می شود امکان تولید در داخل را دارد

نماینده لنگرود در مجلس شورای اسلامی گفت: حدود ۵۰ درصد کالاهایی که وارد کشور می شود امکان تولید در داخل را دارد از اینرو باید از واردات بیجا جلوگیری کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، مهرداد لاهوتی در گفتگو با خبرگزاری بین المللی کاسپین از لنگرود با بیان اینکه مجلس تصمیمات خوبی در خصوص اقتصادی مقاومتی در برنامه ششم توسعه اتخاذ کرده است اظهار کرد: رشد اقتصادی ۸ درصدر در پایان برنامه ششم در راستای توجه به اقتصاد مقاومتی است.

 

وی با بیان اینکه دولت باید چند موضوع را مدیریت کند گفت: حدود ۵۰ درصد کالاهایی که وارد کشور می شود امکان تولید در داخل را دارد از اینرو باید از واردات بیجا جلوگیری کرد.

 

نماینده لنگرود با بیان اینکه حدود ۲۵ میلیارد دلار در سال واردات کالای قاچاق به کشور داریم، افزود: جلوگیری از این قاچاق وحشتناک در کنار عدم واردات کالاهای با امکان تولید در داخل فرصت فوق العاده ای را برای تولید کنندگان داخلی ایجاد کرده و موجب اشتغالزایی گسترده می شود.

 

لاهوتی با بیان اینکه تعصب و حمایت مردم از تولید داخلی نیز ضروری است، افزود: حمایت از کالای ایرانی موجب اشتغالزایی و بهبود وضعیت کارخانه های تولیدی می گردد.

 

لاهوتی با اشاره به سفر امروز رییس جمهور به گیلان گفت: یکسری کاستی هایی وجود دارد که با حضور رییس جمهور می توان آنان را برطرف کرد، از جمله مهمترین آنها بحث تولید، اشتغال و پروژه های نیمه کاره استان گیلان است.