خبر: 78518 / تاریخ انتشار : ۱۹ فروردین ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۳۸:۴۹

دکه های پخت نان سنتی در لیلاکوه لنگرود ساماندهی شدند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر،چند سالی است که حاشیه خیابان اصلی لیلا کوه به سمت ملاط محلی برای پخت‌وپز نان‌های سنتی شده است که با توجه به استقبال و بازار خوب آن هرروز ... 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر،چند سالی است که حاشیه خیابان اصلی لیلا کوه به سمت ملاط محلی برای پخت‌وپز نان‌های سنتی شده است که با توجه به استقبال و بازار خوب آن هرروز شاهد افزایش دکه‌ها هستیم.

تعدادی از بانوان جلو ساختمان یا زمین زراعی خود و تعدادی دیگر در حاشیه کم‌عرض خیابان دکه‌ای چوبی را بناکرده و برای رزق و روزی خود به پخت نان محلی مشغول شدند.

 

مکان قرارگیری دکه‌ها و پارک خودروهای متعدد در حاشیه خیابان باعث ایجاد خطراتی در این مسیر شده و که در چندین مرحله و با دستور دادستانی اداره راه اقدام به تخریب دکه‌ها کرده است که هر بار نیز موجب اعتراض صاحبان دکه‌ها که در حاشیه خطرناک جاده مشغول بودند مواجه می‌شدند.

 

طی اعتراض های صاحبان دکه ها و مراجعه به فرمانداری و برگزاری جلساتی جهت ساماندهی دکه های پخت نان در لیلاکوه، مقرر شد تا مکانی با هماهنگی منابع طبیعی، میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی و بخشداری کومله و مرکزی مشخص تا به‌عنوان مکان ثابتی برای پخت‌وپز نان‌های محلی ایجاد شود و از وقوع احتمالی حادثه جلوگیری شود.

 

زمین ابتدای وروی آبچالکی مکان اسکان موقت دکه های نان محلی است که به صورت سازه های داربستی ایجاد و بانوان لیلاکوه و ملاط در این محل اسکان داده شدند.

 

طبق گفته محمد رنجبر بخشدار مرکزی لنگرود مقرر شده است تا سازه های سنتی برای مکان فعلی ساخته تا جایگزین سازه فلزی شود.

 

رنجبر به خبرنگار لنگرخبر گفت: بعد از صحبت با صاحبان دکه ها با رضایت خود به محل اسکان موقت منتقل شدند و تعداد باقی مانده نیز طی روزهای آینده به صورت کامل ساماندهی می شوند.

 

به گزارش لنگرخبر، پخت نان محلی توسط بانوان لنگرودی در چند سال اخیر موجب استقبال مسافران و گردشگران شده بود که با توجه به مکان های متفرقه و خطرناک نیاز به ساماندهی داشت که با انجام ساماندهی رونق اقتصادی و گردش مالی توسط شهروندان لنگرود ایجاد می گردد.

 

 

کلیدواژه


نظرات | ۳ نظر

امير
فروردین ۱۹, ۱۳۹۶ در ۱۰:۰۴

بسیار کار جالب و پسندیده ای است
امیدوارم با یک طراحی جالب و ایجاد فضای پارک مناسب منطقه توریستی لیلاکوه لنگرود از این وضع اسفبار خارج گردد.

    سام
    اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۶ در ۰۰:۰۱

    در دو ماه مونده به انتخابات تازه شورای روستای لیلاکوه از خواب بیدار شده …

سام
اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۶ در ۰۰:۰۵

البته اینجا نوشته که بخشدار اینکارو انجام داده ! کنار استخر لیلاکوه رو بنر نوشتن عملکرد شورای روستا بوده! نفهمیدم پرتقال فروش کیست؟ امیدوارم لنگر نیوز اینو پیگیری کنه و اطلاع رسانی کنه .

قيمت خودرو سكه و طلا ليگ برتر نشر خبر مكان تبليغات شما
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ لنگر خبر” می باشد.
siteview.ir