نمایندگان به‌جلسه با رئیس‌جمهور دعوت نشدند تا معضلات را بگویند!/ حضور در فرودگاه برای عکس یادگاری بود
نمایندگان به‌جلسه با رئیس‌جمهور دعوت نشدند تا معضلات را بگویند!/ حضور در فرودگاه برای عکس یادگاری بود

نیکفر گفت: در جلسه ای که رئیس جمهور با طرفداران وحامیان خود برگزار کرد، نمایندگان مردم به جلسه دعوت نشدند تا معضلات را بیان کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، ذبیح نیکفر در گفتگو با خبرنگار «لاهیجان» با انتقاد از وضعیت صنعت چای و مافیای مربوط به آن اظهار داشت: حدود ۶ هزار تن تولید چای خشک سال قبل در انبارهای ما موجود است در حالی که نیاز ما به چای حدود ۱۴۰۰ هزار تن در سال است.

وی با بیان اینکه ساماندهی چای مستلزم تصمیمات صحیح و به جا می باشد، افزود: آیا در قبال این همه تولید داخل نمی توانیم برنامه ریزی کنیم تا از چای ارگانیک داخلی استفاده شود. این نشان دهنده این است که دولت سوبسید و یارانه چای را به جای پرداختن به کشاورز به کشورهای خارجی پرداخت می کند.

نماینده لاهیجان و سیاهکل شرایط کنونی برنج را نیز مشابه چای توصیف کرد و بیان داشت: در خصوص برنج هم شرایط نامناسب است و با تغییر تعرفه های واردات این محصول دستخوش نگرانی هایی هم در حوزه کشاورزان و هم برای سطح تولیدات شده است.

ذبیح نیکفر نماینده مردم لاهیجان در پاسخ به این سوال خبرنگار «لاهیجان»، که انتقاداتی در چند گروه تلگرامی راجع به عدم حضور شما در سفر اخیر رئیس جمهور به گیلان مطرح شد با بیان اینکه نگارنده گفته بود که اکثر نمایندگان گیلان حضور داشتند که این نظر اشتباه بوده تصریح کرد: تنها ۵ نماینده استان گیلان حضور داشتند و تا آنجایی که بنده اطلاع دارم از بین نمایندگان تنها رئیس مجمع نمایندگان گیلان با دعوت رسمی به فرودگاه رفته بودند.

وی در ادامه با بیان اینکه حضور در فرودگاه نیز صرفا برای عکس و فیلم یادگاری بوده و هیچ فرصتی برای نمایندگان ایجاد نشد تا مسائل، مشکلات و مطالبات مردم را به گوش رئیس جمهور برسانند گفت: آقای روحانی بلافاصله پس از ورود به گیلان به مکان افتتاح چند پروژه رفتند؛ البته قرار شد نمایندگان گیلان در منطقه آزاد انزلی حضور یابند که به دلیل بروز مشکلاتی این دیدار هم لغو شد.

ذبیح نیکفر در ادامه با طرح این سوال که چرا موافقان دولت در این سفر، رئیس جمهور را همراهی نکردند گفت: به نظر میرسد این موضوع برای مچ گیری مطرح شد، در غیراینصورت نگارنده یا نگارندگان از خود بنده سوال میکردند تا پاسخ سوالات را تقدیم ایشان کنم.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در ادامه با بیان اینکه در جلسه ای که رئیس جمهور با طرفداران وحامیان خود و نه با نمایندگان برگزار کردند، نمایندگان مردم به جلسه دعوت نشدند تا مسائل، معضلات و مشکلات گیلان را بیان کنند افزود: ما شان نمایندگی از طرف مردم را حفظ کردیم و مردم عزیز هم میدانند که نمایندگان آنها از هر فرصتی برای بیان دیدگاه های آنها استفاده خواهند کرد.

نیکفر در ادامه افزود: علیرغم اینکه رئیس جمهور محترم در بین مردم حضور نیافتند، برای نمایندگان هم فرصتی پیش نیامد تا مطالبات مردم گیلان را بیان کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه برخی ادعا کردند که فرصت طلایی از دست رفته در صورتی که می بایست در فضای بوجود آمده، شان نمایندگی مردم لاهیجان و سیاهکل را حفظ میکردیم و نه خود را به جایی تحمیل می کردیم افزود: بنده روز چهارشنبه دیداری با معاونان محترم استاندار گیلان (مهندس اصغریان، شعبان پور و احمدی پور) داشتم و برای حضورشان در لاهیجان و سیاهکل با حضور مدیران کل اجرایی دعوت کردیم که بزودی این اتفاق هم خواهد افتاد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در ادامه با بیان اینکه نمیدانیم دوستان در این یک سال فعالیت، نگران شهرستان هستند و یا برای خود نگران شده اند افزود: زیرا بسیاری از مشکلات این چنینی پیش از این نیز در این شهرستان وجود داشته ولی هیچگاه رسانه ای نمی شد و یا در رسانه ها کمتر بیان می شد.

پایان پیام/