اجرای طرح «روستای بدون بیکار» در روستای ورکوره املش/پرداخت بیش از ۱۴ میلیارد تومان وام خوداشتغالی به متقاضیان
اجرای طرح «روستای بدون بیکار» در روستای ورکوره املش/پرداخت بیش از ۱۴ میلیارد تومان وام خوداشتغالی به متقاضیان

رئیس صندوق کارآفرینی املش از پرداخت ۱۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات در راستای اشتغال زایی به ۴۷ نفر خبر داد.

ایمان جعفرپور مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر با اشاره به نگاه ویژه صندوق کارآفرینی به اشتغال‌زایی و حمایت از اقتصاد مقاومتی، گفت: با توجه به ارزیابی‌های انجام‌شده از شهر و روستاهای املش، روستای ورکوره به دلیل داشتن زمین‌های حاصلخیز و محصولات کشاورزی مرغوب و ارگانیک، داشتن نیروی کار جوان و تحصیل‌کرده، موقعیت مناسبی برای ایجاد اشتغال و افزایش توان اقتصادی خانوارهای روستایی ارزیابی شد که طرح «روستای بدون بیکار» در ورکوره آغاز می شود.

 

رئیس صندوق کارآفرینی املش بابیان اینکه اشتغال‌زایی برای خانوارهای روستایی موجب جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر می‌شود، اظهار کرد: ایجاد فرصت شغلی جدید، جذب گردشگر، حمایت از صنعت گردشگری و محصولات روستا، افزایش درامد و رونق اقتصادی خانوارهای روستایی و شناساندن محصول منطقه به‌عنوان یک برند در سطح استان و کشور ازجمله اهداف اجرای طرح روستای بدون بیکار در ورکوره است.

 

وی گفت: ۷۰ متقاضی روستای ورکوره در ۲۷ نوع طرح متفاوت درخواست دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی کرده‌اند که مقدمات کار برای پرداخت در حال انجام است.

 

جعفرپور مقدم عنوان کرد: ۱۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به متقاضیان تسهیلات در سال ۱۳۹۵ پرداخت‌شده است که موجب اشتغال‌زایی برای ۴۷ نفر که زمینه اشتغال برای ۶۶ نفر فراهم‌شده است.

 

وی با اشاره به جمعیت ۵۵۰ نفری این روستا، عنوان کرد: مسافر کاشانه، احداث بازارچه محلی عرضه محصولات، پرورش دام و طیور، ایجاد فروشگاه محصولات ارگانیک نیز از طرح‌های اجراشده در این روستا است.

 

رئیس صندوق کارآفرینی املش تصریح کرد: پرورش قارچ خوراکی، بسته‌بندی محصولات زنبورعسل، واحد بسته‌بندی محصولات کشاورزی و لبنی و ایجاد پارکینگ اختصاصی برای گردشگران و مسافران از دیگر طرح‌ها جهت اشتغال‌زایی در روستای ورکوره است.