انتقاد از محقق نشدن وعده نوبخت در افزایش ۳درصدی قیمت برگ سبز چای/ سازمان چای حق چای‌کاران از کارخانه‌ها را وصول کند
انتقاد از محقق نشدن وعده نوبخت در افزایش ۳درصدی قیمت برگ سبز چای/ سازمان چای حق چای‌کاران از کارخانه‌ها را وصول کند

عضو مجمع نمایندگان گیلان با تاکید بر پیگیری سازمان چای بر وصول مطالبات چای‌کاران از کارخانه‌ها و واریز به‌حساب آن‌ها گفت: طبق قول نوبخت قرار بود نرخ خرید تضمینی برگ سبز چای ۳ درصد افزایش یابد و به ۱۰ درصد برسد اما هنوز وی به وعده خود عمل‌نکرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، مهرداد بائوچ لاهوتی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، چای را محصول استراتژیک شمال کشور نام برد و اظهار کرد: دولت باید در حفظ و ترویج کشت چای اقدامات هنگفتی را بردارد.

وی با اشاره به پرداخت مطالبات چای‌کاران در سال جاری از سوی دولت افزود: انتقاداتی نسبت به وضعیت چای دارم اما دولت در سال جاری مطالبات چای‌کاران را به‌موقع پرداخت کرده است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در تشریح عدم پرداخت طلب چای‌کاران از سوی کارخانه‌ها چای‌سازی گفت: در حال حاضر کارخانه‌داران ما به دلیل اینکه دچار مشکل بودند سهم مربوط به خود را پرداخت نکردند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی به‌ضرورت پیگیری سازمان چای در راستای احقاق مطالبات چای‌کاران تاکید کرد و افزود: سازمان چای باید تلاش کند تا سهم کشاورزان را از کارخانه‌داران وصول و به‌حساب چای‌کاران پرداخت کند.

لاهوتی در پاسخ به این سؤال که چرا افزایش نرخ خرید تضمینی چای تاکنون محقق نشده، بیان کرد: طبق قول نوبخت قرار بود نرخ خرید تضمینی برگ سبز چای ۳ درصد افزایش یابد و به ۱۰ درصد برسد اما هنوز وی به وعده خود عمل‌نکرده است.

عضو مجمع نمایندگان گیلان بابیان اینکه ما به قول نوبخت اعتماد کردیم و به مردم قول افزایش قیمت چای را دادیم، مطرح کرد: ما بر اساس قولی که رئیس سازمان برنامه‌وبودجه به ما داد ما هم به مردم اطلاع دادیم که افزایش قیمت چای به ۱۰ درصد افزایش پیدا می‌کند اما هنوز این مهم رقم نخورده است.

انتهای پیام/