اخاذی غیراخلاقی چندصد میلیونی دختر جوان از مرد میانسال
اخاذی غیراخلاقی چندصد میلیونی دختر جوان از مرد میانسال

دو دختر کلاهبردار که قصد داشتند با ترفند ازدواج، ۲۰۰ میلیون تومان از طعمه خود اخاذی کنند، دستگیر شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، به نقل از روابط عمومی پلیس فتا ناجا، سرهنگ جواد جهانشیرى، در تشریح این خبر گفت: با طرح شکایت مرد میانسال مبنى بر مزاحمت و تهدید به انتشار تصاویر خصوصى‌اش در فضاى مجازى، رسیدگى به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

وی افزود: شاکى که مدتى پیش همسرش را از دست داده بود و تنها زندگى مى‌کرد در اظهارات اولیه به کارشناسان پلیس فتا گفت، در یکى از شبکه‌هاى اجتماعى خانمى خود را به من نزدیک کرده و وقتى متوجه تنهایى‌ام شد، پیشنهاد ازدواجم را پذیرفت و براى آشنایى بیشتر از من عکس خصوصى و محرمانه خواست و پس از به دست آوردن عکس‌ها، مرا تهدید به انتشار تصاویر در محل کار و فضاى مجازى کرد و در قبال عدم انتشار این عکس‌ها ۲۰۰ میلیون تومان وجه درخواست کرده‌ است.

این مقام انتظامى ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا بلافاصله با اقدامات فنى و عملیات زبده پلیسى توانستند رد متهم را در فضاى سایبر شناسایى و با هماهنگى قضایى متهم را که زنى جوان بود دستگیر کردند.

رییس پلیس فتا خراسان رضوی بیان داشت: متهمه که زنى ۲۹ ساله بود در مواجه با ادله فنى، جرم خود را پذیرفت و اعتراف کرد، به پیشنهاد دوست خود که مستاجر شاکى است دست به چنین اقدامى زدم و  قرار گذاشتیم در صورت موفق شدن در این معامله، پنجاه – پنجاه گیر هر کدام‌مان بیاید.

جهانشیرى در رابطه با همدست متهم نیز که مستاجر شاکى از کار درآمده بود، افزود: این متهم که زنى ۵۷ ساله بود در رابطه با علت دشمنى‌اش با شاکى گفت: سر مسائل مالى و یک سرى رفتارهاى سخت‌گیرانه با صاحبخانه به اختلاف خوردیم و در این دعوا علاوه بر پسرم که مصدوم شده‌ بود من نیز از سوى صاحبخانه سیلى محکمى خوردم و براى گرفتن انتقام از وى اقدام به کشیدن نقشه‌اى براى به دام انداختن وى کردم.

رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوى تصریح کرد: دو متهم با توجه به مستندات موجود و تکمیل پرونده برای سیر مراحل قضایى به دادسرا معرفى شدند.

جهانشیرى در پایان به کاربران فضاى سایبرى هویت پنهان افراد را یادآور شد و افزود: کاربران قبل از هرگونه تصمیمى براى آشنایى با افراد و دوست‌یابى در این فضا، دقت ویژه‌اى را مبذول داشته تا گرفتار افراد شیطان صفت نشوند.

انتهای پیام/