باران در نوار شمالی کشور می‌بارد/ گرد و خاک در خوزستان و زابل

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه جریانات خنک شمالی امروز وارد کشور شده است، گفت‌: طی دو روز آتی بخشهایی از مازندران، گیلان، گلستان، آذربایجان شرقی و اردبیل با بارش باران و کاهش نسبی دما مواجه می‌شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، احد وظیفه در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: جریانات خنک شمالی که امروز وارد کشور شده در ساعتهای آتی بخشهایی از شمال غرب، ارتفاعات البرز و سواحل خزر را با کاهش دما و بارش باران مواجه خواهد کرد.

وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود که امروز و فردا رشد ابر، کاهش دما و بارش باران به همراه وزش باد در بخشهایی از استانهای گیلان، مازندران، گلستان، آذربایجان شرقی و اردبیل رخ دهد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: دریای خزر نیز در دو روز آینده مواج پیش‌بینی می‌شود و مسافران باید نسبت به هشدارها در شهرهای شمالی دقت کافی را داشته باشند.

به گفته وظیفه، عصر امروز دوشنبه نیز بارش باران و رگبار در هرمزگان و جنوب غرب فارس پدید می‌آید.

وی افزود: بعد از ظهر روز سه‌شنبه هم در مناطقی از مازندران، گلستان و ارتفاعات سمنان و خراسان شمالی رشد ابر و رگبار پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: از اواخر امروز و طی روز دوشنبه با افزایش سرعت وزش باد، پدیده گردوخاک در استان خوزستان دور از انتظار نخواهد بود.

وظیفه با اشاره به وزش باد در شرق کشور توضیح داد: طی سه روز آینده شرق کشور به‌ویژه منطقه زابل با وزش باد شدید و گرد و خاک روبرو خواهد شد.

وی، شهرکرد با سه درجه بالای صفر را خنک‌ترین و اهواز با ۴۷ درجه بالای صفر را گرم‌ترین نقاط کشور دانست و اظهار کرد: امروز دمای هوای تهران در گرم‌ترین لحظات به ۳۵ درجه بالای صفر رسید که نسبت به روزهای گذشته دو درجه کاهش داشته است.

انتهای پیام/