دبیر جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گیلان با بیان اینکه آیا تعطیلی کارخانه ها و بیکاری کارگران برای مدیران و مسئولان ما دردی دارد؟، گفت: امروز کار را به جایی رساندند که کارگر در حرم امام شعار عزا عزا سر می دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، به نقل از «دیارباران»، نظرعلی علیزاده در همایش کارگری در مسجد بادی الله رشت با اشاره به اهمیت جهاد اقتصادی، گفت: نگاه امام و رهبر انقلاب بر استقلال اقتصادی است و برای این مهم فاکتورهایی همچون کار و کارگر مورد اهمیت است.

وی جهاد اقتصادی را هم تراز جهاد نظامی، جهاد فرهنگی و جهاد سیاسی دانست و گفت: در منظومه فکری رهبر معظم انقلاب دفاع مقدس در همه صحنه ها است لذا حکم جهاد را در صحنه اقتصاد داده اند.

دبیر جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گیلان افزود: ما با چند واژه روبرو هستیم و این واژه ها اگر به درستی معنا شود جایگاه و ارزش کارگر مشخص می شود.

علیزاده با اشاره به دو واژه کار و کارگر، گفت: کار به معنای خود جهاد است مانند سیری که رزمنده در دفاع مقدس انجام میداد و جهاد بود.

وی با بیان اینکه اگر جهت گیری کار برای تقابل دشمن باشد جهاد فی سبیل الله است، گفت: این تلاشی که در عرصه اقتصادی، فرهنگی، سیاسی در تقابل با دشمن قرار می گیرد جهاد است.

دبیر جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گیلان با بیان اینکه کارگر در هر عرصه ای که قرار دارد برای استقلال این کشور جهاد می کند، بیان کرد: کارآفرین هم همین که زمینه ای را فراهم می کند می تواند مجاهد فی سبیل الله باشد.

وی با بیان اینکه ما اگر نیروهایمان را در این عرصه اصلاح کنیم مثل صحنه هایی همچون امنیت کشور و علمی موفقیت حاصل می شود، گفت: امروز باید ببنیم نگاه کارگر، کارآفرین و مدیران به عرصه اقتصادی چیست اگر این نگاه ها به عنوان جهاد فی سبیل الله دیده شد زمینه برای حل خیلی از مشکلات فراهم می شود.

علیزاده ادامه داد: امروز در جمهوری اصلامی این فضا برای همه آماده است که در هر عرصه ای امکان جهاد وجود دارد.

وی با اشاره به چالش هایی که انقلاب اسلامی باتوجه به این نگاه با آن روبرو است، بیان کرد: در انقلاب اسلامی این نگاه مورد اهمیت است که محرومیت از کشور برداشته شود.

علیزاده با بیان اینکه زمانی که تلاش کردیم و جهادی عمل کردیم این اتفاق افتاد و زمانی که از نگاه جهادی فاصله گرفتیم ضربه خوردیم، گفت: عده ای نگاهشان استقلال، خودکفایی و عدم وابستگی نیست اما امروز فاصله طبقاتی بین فقیر و غنی از کجا تا کجاست؟

دبیر جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گیلان ادامه داد: برخی ها مریض و زمینگیر هستند و فقط با پول یارانه زندگی می کنند اما در مقابل عده ای در کاخ های سر به فلک کشیده به سر می برند.

وی با اشاره به اینکه چالش اصلی ما جنگ فقیر و غنی است، تأکید کرد: درآمد و امکانات کشور باید درست توزیع شود.

علیزاده افزود: امام فرمودند نگذارید انقلاب دست نا اهلان بیفتد من از شما سوال می کنم آیا اکنون چنین اتفاقی نیفتاده است؟!

** چرا مسئولان از تعطیلی کارخانه ها و بیکاری کارگران به درد نمی آیند

وی با اشاره به صنعت استان گیلان، گفت: در کارخانه الکتریک ۱۱۹۹ نفر کار می کردند اما چرا الان به این وضعیت رسید فقط به خاطر یک معامله پشت پرده این کارخانه با خاک یکسان شد و هزار کارگر بیکار شدند.

علیزاده تصریح کرد: آیا تعطیلی کارخانه ها و بیکاری کارگران مدیران و مسئولان ما را به درد می آورد؟؟

وی با اشاره به برگزاری همایش هایی با عناوین “حضور حداکثری” در انتخابات بین بازاریان، دانش آموزان، کارمندان و… گفت: مدیران به جای اینکه در طی این سال ها مشکلات این اقشار را حل کنند اکنون با عناوین این چنینی همایش و نشست برگزار می کنند.

دبیر جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گیلان افزود: رهبر انقلاب فرمودند من از جوان بیکاری که با دست خالی به خانه می رود شرمندگی ام بیشتر است اما امروز کار را به جایی رساندید که کارگر در حرم امام شعار عزا عزا سر می دهد.

وی با بیان اینکه برای ما اصلاح طلب و اصولگرا مطرح نیست و صف کشی ما انقلاب و ضد انقلاب است، گفت: ضد انقلاب دارد از درون ما را می زند و به مرزهای درونی ما ورود کرده است در حالی که از بیرون توانی ندارد.

علیزاده خاطرنشان کرد: برخی ها در درون نظام تریبون امریکا و اسرائیل شده اند و دارند با انقلاب مبارزه می کنند.