توپ هسته ای به برج ترامپ می رود
توپ هسته ای به برج ترامپ می رود

پنتاگون علیرغم هشدار دموکراتها به استفاده از اماکنی که نام ترامپ را یدک می کشند، یکی از آپارتمان های شخصی واقع در برج وی را برای نگهداری از چمدان موسوم به توپ فوتبال هسته ای اجاره کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، به نقل از رویترز، پنتاگون در حال نهایی کردن قرارداد اجاره یک واحد از آپارتمان های موجود در برج دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا واقع در شهر «نیویورک» است و قصد دارد از این مکان برای حفاظت از «توپ فوتبال هسته ای» یا همان چمدان اتمی استفاده کند که در آن داده های رمزی لازم جهت صدور حمله هسته ای، نگهداری می شود.

البته وزارت دفاع آمریکا به این سوال که ممکن است از دیگر املاک شخصی ترامپ برای اهداف مشابه استفاده شود، پاسخی نداد.

گفتنی است اطلاعات در زمینه اجاره یکی از آپارتمان های ترامپ برای نگهداری چمدان اتمی، در نامه به «جکی اسپیر» عضو دموکرات کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا، ارائه شده است.

در این نامه قید می شود که آپارتمان اگرچه در برج ترامپ واقع شده، کاملا شخصی است و همه چانه زنی ها جهت اجاره محل، با وکیل مالک اصلی انجام خواهد شد.

مقامات رسمی آمریکا درباره هزینه اجاره و اینکه چه کسی مالک واحد استیجاری است، اظهار نظری نمی کنند.

گفتنی است دموکرات های آمریکا نسبت به استفاده از املاکی که نام ترامپ را بر خود دارند، حساسیت زیادی نشان داده و می ترسند مبادا وی قصد داشته باشد به این ترتیب، سود شخصی را نصیب خود کند.