کارخانجات و شرکت تولیدکننده محصولات دچار مشکلات شده اند
کارخانجات و شرکت تولیدکننده محصولات دچار مشکلات شده اند

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون کارخانجات و شرکت های ما که محصولاتی را تولید می کنند دچار مشکلاتی شده اند که در پی آن موجب حاشیه هایی در حوزه کار و اشتغال شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، مهرداد بائوچ لاهوتی در گفتگو با خبرنگار ۸دی، با اشاره به اینکه رهبری معظم انقلاب بر روی بهبود معیشت قشر کارگران تاکید دارند، اظهار داشت: امنیت شغلی یکی از تاکیدات مهم و حائز اهمیت رهبرمعظم انقلاب است.

وی با بیان اینکه از نظر قوانین کار ما جز کشور های مطرح و ترین در جهان هستیم، افزود:  قوانینی مستحکمی داریم که همه ی جنبه های دفاع از حقوق کارگر در آن گنجانده شده است.
نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با اذعان به اینکه قوانین موجود برای جامعه کافی است، گفت: ممکن است در جایی تخلفی صورت بگیرد اما قوانین موجود در مبحث کار و اشتغال جوابگوی جامعه ما است.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: قوانین موجود می تواند به اعتماد و اطمینان کارگر کمک بیشتری کند تا این اقشار پر تلاش بتوانند به کار خود ادامه بدهند.
بائوچ لاهوتی با تاکید بر اینکه باید حقوق کارگران محترم شمرده شود، بیان کرد: نباید امنیت شغلی کارگر به خطر بیافتد و یا اینکه ساعات قانونی کار کارگران تغییر کند و یا اینکه حقوق و مزایای کارگران آنچه که مصوب است پرداخت نشود.
این نماینده مجلس ادامه داد: اکنون کارخانجات و شرکت های ما که محصولاتی را تولید می کنند دچار مشکلاتی شده اند که در پی آن موجب حاشیه هایی در حوزه کار و اشتغال شده است.
لاهوتی با بیان اینکه امیدواریم روندی را که در آینده در جهت بهبود شرایط اقتصادی رقم می خورد، آینده کارگران و شاغلان بهتر شود، اضافه کرد: باید شرایطی فراهم شود که هم تولیدکنندگان بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند و هم کارگران بتوانند حق و حقوق خود را که مطالبه به حقشان هم هست به آن برسند.