مادر برجام نمی‌تواند از نوزاد ناقص الخلقه‌اش نگهداری کند/ مگر شما چه نسبتی با دشمن دارید که اگر بروید جنگ میشود؟
مادر برجام نمی‌تواند از نوزاد ناقص الخلقه‌اش نگهداری کند/ مگر شما چه نسبتی با دشمن دارید که اگر بروید جنگ میشود؟

میگویند مادر برجام ما هستیم و بقیه هووی آن هستند و نمیتوانند از این نوزاد مراقبت کنند اما واقعیت این است که برجام نوازاد نارس و ناقص الخلقه ای است که شما توان نگهداری از همان را هم ندارید!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، عصر سه شنبه سعید جلیلی در جمع پرشور مردم تبریز در سالن اجتماعات مصلی این شهر گفت: فصل انتخابات فصل محاسبه است زیرا مردم فرصت میکنند برای ۴ سال آینده بخشی از سرنوشت خود را رقم بزنند.

وی افزود: امروز اگر از “دیوار کشیدن در پیاده رو” حرف میزنند برای این است که میخواهند بین عملکردشان در ۴ سال گذشته و ۴ سال آینده دیوار بکشند.
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: باید انتخاب ملت بر اساس یک درک درست از ۴ سال قبل باشد و بدانیم کارنامه افراد چه بوده است؟
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: بحث دیوار کشیدن بهانه است تا کارنامه شان را بپوشانند و همین نشان میدهد برای ارایه کارنامه  چقدر دستشان خالی است!
وی افزود: ۴ سال قبل عده ای در پاسخ به مشکلات و سوالات مردم گفتند اگر میخواهیم مشکلاتمان را حل کنیم باید با چند قدرت خاص و بزرگ گفتگو کنیم؛ این حرف غلط را افراد مختلف با تابلوهای مختلف از جناح های مختلف مثل آقایان روحانی و ولایتی بیان کردند و بر همین اساس مردم نیز به این ادعا اعتماد کردند و به آن رای دادند اما حالا بعد گذشت ۴ سال باید مشخص شود حاصل چنین نگاهی برای کشور چه بوده است؟
جلیلی تصریح کرد: امروز دوست داریم تا خود این افراد به جای طرح مسایل موهوم برای انحراف ذهن مردم، گزارش دهند که دقیقا در این ۴ سال چه کار کردند؟
وی با بیان اینکه ۴ سال قبل با واژگانی چون تنش زدایی، تهدیدزدایی، لبخند و … ادبیات سازی انجام دادند ولی به یکباره به جای چرخیدن چرخ سانتریفیوژ و کارخانه ها گفتند خوشحال باشید که چرخ تانکها نچرخید، گفت: شما مانع جنگ شدید؟ شما که در حاصل کار دانشمندان کشور بتون ریختید و سانتریفیوژها را جمع کردید مانع جنگ شدید؟
جلیلی با اشاره به سفر سال ۹۲ خود به تبریز و یکی از فعالان انقلابی این شهر که ۴ سال قبل در آن برنامه حضور داشت و مدتی بعد در سوریه شهید شد، گفت: امثال شهید صادق عدالت اکبری مانع جنگ میشوند یا شما که در صنعت هسته ای کشور بتون ریختید؟
وی افزود: امروز باید گزارش دهید که دقیقا چرخ کدام بخش از اقتصاد کشور میچرخد؟ وقتی سال ۹۲ اداره کشور را بدست گرفتید نقدینگی در کشور ۴۷۰ هزار میلیارد تومان بود ولی امروز بعد ۴ سال این عدد به ۱۲۰۰ هزار میلیارد رسیده ولی همچنان رکود اقتصادی نیز وجود دارد.
جلیلی خاطرنشان کرد: بجای اینکه امروز بین عملکردتان در این ۴ سال و واقعیت موجود دیوار بکشید، بگویید چرا بدهی دولت که ۴ سال قبل ۱۰۱ هزار میلیارد تومان بود امروز به ۲۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده و مبلغ کل هزینه های دولت که سال نود ویک نزدیک ۸۹ هزار میلیارد تومان بود، سال ۹۵ به رقم بی سابقه ۲۲۰ هزار میلیارد تومان رسیده؟ آن هم در شرایطی که به گفته خودتان از این رقم فقط ده درصد آن صرف کارهای عمرانی شده و بقیه این پولها خرج هزینه های جاری دولت شده است!
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی افزود: در این ۴ سال در کدام عرصه موفق بودید؟ در بحث نفت و گاز که مزیت کشور است چه دستاوردی داشتید؟ امروز کار به جایی رسیده که با قیمت کمتر، نفت بیشتری میفروشید ولی چون نمیتوانید پولش را وارد کشور کنید به جایش کالای خارجی وارد میکنید که باعث تضعیف تولید ملی و اشتغال شده است.
جلیلی تاکید کرد: امروز هر کدام از دوستداران انقلاب اسلامی باید با طرح مسایل واقعی و مشکلات موجود، مانع این شوند که عده ای بین عملکرد ضعیف خود و واقعیات موجود دیوارکشی کنند.
وی تصریح کرد: برای انحراف ذهن مردم از فسادی مثل کرسنت که قبلا خودشان هم بر مفاسد آن تاکید کرده بودند، موصوع کنسرت را مطرح میکنند.
جلیلی گفت: کارنامه این دولت نشان میدهد حد و اندازه اش همین است و بهتر است خودشان صادقانه اعلام کنند که برای ۴ سال آینده هم کار بیشتری نمیتوانند انجام دهند زیرا توانشان در همین حد است.
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: میگفتند هر یک روز تاخیر در اجرای برجام ۱۷۰ میلیون دلار ضرر دارد پس باید هر زودتر توافق کنیم؛ حالا که یک سال و نیم از اجرای برجام گذاشته به مردم گزارش دهید ۱۰۰ میلیارد دلار  درآمد حاصل از اجرای برجام کجاست؟
جلیلی تصریح کرد: نباید گذاشت امروز نسبت به وعده هایی که دادند دچار آلزایمر سیاسی شوند.
وی افزود: همان سال ۹۲ اعلام کردم که راه حل مشکلات کشور لبخند در برابر دشمن نیست بلکه باید ماشین دولت را اصلاح کرد. اگر ۴ سال قبل ۷۰ هزار میلیارد تومان معوقات بانکی وجود داشت نباید امروز معاون اول رییس جمهور اعلام کند که این رقم به ۱۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده! پس وظیفه دولت چیست؟ دولت است که باید مانع رشد و بسط این مشکلات شود نه اینکه بعد از ۴ سال تازه اعلام کنند این مشکلات بیشتر هم شده است!
جلیلی با بیان اینکه در این ۴ سال برای اصلاح نطام بانکی چه کردید که هم ۷۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی جدید خلق و هم رکود اقتصادی بیشتر شد، گفت: شما که اینقدر مدعی فصای مجازی هستید امروز باید گزارش دهید از این طریق به نسبت دو کشور هند و پاکستان چقدر توانستید برای کشور درآمد و شغل ایجاد کردید؟ اصلا عدد و رقمی هست که امروز رویتان بشود آن را به مردم گزارش دهید؟
وی افزود: میگویند اگر ما نباشیم جنگ میشود! مگر شما چه نسبتی با دشمن دارید  که اگر بروید جنگ میشود؟
جلیلی گفت: خود اوباما اظهار داشت اگر با ایران توافق نمیکردیم نه تنها نمیتوانستیم حمله نظامی کنیم بلکه حتی امکان ادامه تحریمها هم وجود نداشت زیرا ساختار تحریمها علیه ایران داشت فرو میپاشید آن وقت آب خوردن مردم را هم به توافق و رفع تحریمها گره زدند و امروز میگویند اگر توافق نمیشد حتما جنگ میشد!
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: یک روز گفتند برجام آفتاب تابان است، بعد گفتند ابر شتابان است و حالا میگویند صبر کنید تا گلابی های آن برسد!
جلیلی افزود: میگویند مادر برجام ما هستیم و بقیه هووی آن هستند و نمیتوانند از این نوزاد مراقبت کنند اما واقعیت این است که برجام نوازاد نارس و ناقص الخلقه ای است که شما توان نگهداری از همان را هم ندارید!
وی گفت: به مردم بگویید در برابر نقض عهدهای مکرر طرف مقابل و نقض برجام جز بیانیه خواندن چه کردید؟
جلیلی تصریح کرد: در مستند تبلیغاتی آقای روحانی بخشی از سخنرانی وی در ۱۶ آذر ۹۵ پخش شد ولی آن قسمتی که درباره سخنان وی پیرامون ورود ۹۵۰ میلیون تن کیک زرد به کشور بود پخش نشد؛ چرا؟ چون چندبار فراتر از برجام  هم عقب نشینی کردند و رودست خوردند و باز هم نتوانستند چیزی بدست بیاورند!
دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: میگویند اگر ما نباشیم و جنگ هم نشود اما فقط ما هستیم که میتوانیم روابط خوبی با دنیا داشته باشیم اما امروز باید به مردم گزارش دهید در این ۴ سال دقیقا چه تعاملی با دنیا داشتید و چه استفاده ای از این فرصت برای حل مشکلات کشور انجام دادید؟
وی افزود: بیش از ۴۰۰ ایرانی را در منا کشتند و حتی نتوانستید جنازه شان را پس بگیرید، به اتباع ایرانی در کشورهای مختلف جسارت و تعرض شد و هیچ کاری انجام ندادید!
جلیلی با بیان اینکه در سالهای اخیر بهترین روابط سیاسی و فرهنگی را با عراق داشتیم اما صادرتمان به این کشور از ترکیه که تیره ترین روابط با عراق را داشت نیز کمتر بود، گفت: اینها نشان میدهد در تعامل سازنده با دنیا هم عاجز و ناتوان بودید.
وی در پایان تاکید کرد: اگر قرار است برای کشور پیشرفتی بدست آید از طریق عدالت است نه تفکری که هنرش روشن کردن ماشینهای بتون ریزی در صنعت کشور است.