خبر: 80092 / تاریخ انتشار : ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت : ۰۷:۲۲:۳۴

شهر هچل هفت، هدیه مدعیان شهرسازی در لنگرود + سند

شب‌های لنگرود در این ایام انتخابات به شکل هچل هفتی است که توسط مدعیان شهرسازی به وجود آمده که موجب تعجب‌ مردم و شاید حتی هواداران قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، با شروع ایام تبلیغات نامزدهای شوراهای اسلامی شهر و روستا از بامداد پنجشنبه گذشته، فضای شهرهای شهرستان لنگرود مانند دیگر شهرها و استان‌های کشور، رنگ و نوایی دیگر به خود گرفته است.

 

 

شب‌های لنگرود در این ایام انتخابات به شکل هچل هفتی است که توسط مدعیان شهرسازی به وجود آمده که موجب تعجب‌ مردم و شاید حتی هواداران قرار گرفته است.

قاعده و اصل تبلیغات انتخابات، فرصتی برای معرفی کاندیدا و شناخت هرچه‌بهتر آنان توسط مردم است، اما به جرأت می توان گفت که تبلیغات در لنگرود به جای معرفی کاندیدها با استفاده از سوابق و قابلیت‌ها، به رقابت بر سر نوع موسیقی و صدای سیستم‌های صوتی و نورپردازی ها و … تبدیل شده است و فضای به وجود آمده بعضا دست کمی از مجلس عروسی ندارد و گویی خیابان‌ها را به سالن عروسی یا کنسرت تبدیل کرده‌اند! البته دقت در تنوع موسیقی از سوی ستادهای کاندیدا هم قابل تامل است!

ظاهرا هیچ نظارتی هم بر روند تبلیغات ستادها صورت نمی گیرد و مسئولین هم در خواب همیشگی خود به سر می‌برند! البته این مورد صرفا به مسئولین بر نمی گردد و در این خصوص قانون مشخصی تعیین نشده است.

علاوه بر موسیقی، موارد دیگری نیز به عنوان تخلف به راحتی در ستادهای نامزدها مشاهده می‌شود، که متاسفانه هیچ برخوردی با متخلفین صورت نمی‌گیرد. مثلا گذاشتن صندلی و تجمع هواداران نامزدها فقط در مکان های بسته و مسقوف مجاز است، اما با گذری در خیابان‌ها، صندلی‌های ردیف شده و تجمع در سطح پیاده‌روها و حتی حاشیه خیابان‌ها را می‌بینیم و تجمعاتی پرشور را شاهد هستیم که باعث ترافیک در خیابان‌ها می‌شوند.

البته از بی ملاحظگی برخی  از افراد هم نمی توان گذشت که صرفا در خیابان ها عبور کرده و بوق های ممتد می زنند.

این اقدامات نه‌تنها تخلف است، بلکه از نظر حق‌الناس هم برای مردم ایجاد مزاحمت می‌کند. ترافیک‌های سنگین در خیابان‌ها و آلودگی صوتی و ریختن انواع زباله و پوستر و کارت های تبلیغاتی در کف خیابان و موارد دیگر هم برای مردم و هم برای کارکنان شهرداری آزار‌دهنده است.

یکی دیگر از مواردی که مسئولین نسبت به آن بی تفاوت هستند برافراشته شدن بنرهای بیش از حدمجاز است، البته یکی از دلائل بی تفاوتی مسئولین را دلمشغولی و فعالیت همه جانبه و جمع آوری رای برای ریاست جمهوری می تواند باشد.

وقتی در شهر یا کشوری قوانینی برای ایجاد نظم و امنیت وضع می‌شود، همگان موظف به رعایت آن هستند و در صورت تمرد از قانون باید با متخلف برخورد شود، ولی اگر نظارت و اعمال قانونی انجام نگیرد، هرج و مرج فضای جامعه را فرا‌می‌گیرد. از طرفی ایجاد چنین جوی در سطح شهر، می‌تواند ذائقه مردم را به شنیدن و دیدن این وضعیت عادت دهد و قبح بعضی حدود شرعی در سطح جامعه از بین برود.

در انتخابات شورای شهر لنگرود بیش از ۸۰ نفر ثبت نام کرده اند که شهرداری می بایست مکان هایی را برای نصب پوسترهای انتخاباتی شورا و ریاست جمهوری مشخص کند، با توجه به تعدد کاندیداها مکان های مشخص شده برای نصب تبلیغات، کوچک و کم بود، و از طرف دیگر کاندیداها زیر مجموعه خود را توجیه نکردند که پوستر ها را در مکان های مشخص شده نصب و از تخریب چهره شهر و تجهیزات دولتی و … بپرهیزند.

و اینجاست که باید به برخی از این کاندیدها گفت پیروزی در انتخابات به چه قیمت؟ به قیمت قرار‌دادن بنرهای عکس آرایش کرده بانوان در خیابان و در مقابل دیدگان هزاران نامحرم؟ به تنزل شخصیت اجتماعی و علمی در حد ساز‌و‌دهل؟ به قیمت اسراف و ریخت‌و‌پاش‌های اضافی؟ یا به قیمت زحمتی مضاعف برای پاکبانان شهرداری و ایجاد مزاحمت برای مردم و بیمارانی که ممکن است در همسایگی این ستادها سختی بکشند یا خدای ناکرده پشت ترافیک‌ها جانشان در خطر باشد؟

مگر‌نه این‌که این شب‌ها باید کاندیدا خود را به مردم در فضایی سالم معرفی کنند تا مردم بتوانند اگاهانه انتخاب کنند؟ پس چرا برخی اینگونه با بی‌بندوباری و بی‌فرهنگی دارند خود را نشان می‌دهند؟!

کلیدواژه


نظرات | ۰ نظر

قيمت خودرو سكه و طلا ليگ برتر نشر خبر مكان تبليغات شما
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ لنگر خبر” می باشد.
siteview.ir