شورای نگهبان تخلفات گسترده انتخابات‌ را بررسی کند/چرا نمایندگان مجلس بر عملکرد رئیس‌جمهور و وزرا نظارت نمی‌کنند‌‌
شورای نگهبان تخلفات گسترده انتخابات‌ را بررسی کند/چرا نمایندگان مجلس بر عملکرد رئیس‌جمهور و وزرا نظارت نمی‌کنند‌‌

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری گفت: باید از نمایندگان مجلس شورای اسلامی پرسید چرا بر عملکرد رئیس‌جمهور و وزرا نظارت نمی‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، آیت الله موسوی اصفهانی عصر امروز در جمع اعضای ستاد انتخاباتی حجت الاسلام رئیسی در همدان اظهار داشت: به همکاری و همراهی شما و انتخاب اصلح توسط شما به خود افتخار می‌کنم چرا که ما به وظیفه خود عمل کردیم.

 وی افزود: وظیفه ما در انتخابات حضور حداکثری بود پس بدانید که نزد خدای متعال ما به وظیفه شرعی و الهی خود عمل کردیم و کسی که به وظیفه الهی عمل کرده پیروز است.

مدیر حوزه‌های علمیه همدان با اشاره به تخلفات رخ‌داده در انتخابات بیان کرد: اگر تنها  ۱۰ درصد از گزارش‌های ارائه‌شده درباره تخلفات صحیح باشد بدانید افراد متخلف در پیشگاه الهی مسئول هستند و باید پاسخگوی عمل خود باشند.

وی تصریح کرد: مگر سرنوشت ۸۰ میلیون نفر بازیچه است که بخواهیم با یک سری تخلفات آن را به دست افرادی دهیم که اصلح نیستند  و این از نظر ما خیانت بزرگی است.

موسوی اصفهانی عنوان کرد: خداوند در قرآن کریم ما را امر می‌کند که امانت را به دست اهلش بسپاریم پس شما که در این مسیر قدم برداشته و تلاش شبانه‌روزی داشتید بدانید به وظیفه خود عمل کردید.

وی درباره برخی اظهار نظرهای رئیس جمهور در سفر به همدان تصریح کرد: این آقا که می‌گوید افرادی که ۳۸ سال کارشان کشتار بوده می‌خواهند حکومت را به دست بگیرند و عملکرد قوه قضاییه را زیر سؤال می‌برد آیا می‌تواند پاسخگوی عمل خود نزد خداوند متعال باشد.

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری افزود: من خطاب به این فرد که در نشست خود منکر سند ۲۰۳۰ شده و می‌گوید “من اگر از همه بگذرم اما افرادی را که درباره سند ۲۰۳۰ حرف زدندحلال نمی‌کنم” می‌گویم “کجای کارید آقا، مردمی که رأیشان در انتخابات تضییع شد شما را حلال نمی‌کنند”.

وی بااظهار گلایه‌مندی از عملکرد برخی نمایندگان مجلس اظهار داشت: این انسجام برابری و برادری فرصت مناسبی است تا ما از نمایندگان خود در مجلس شورای اسلامی دعوت کرده و درباره عملکردشان از آنها سؤال کنیم.

موسوی اصفهانی گفت: بایداز برخی از این افراد که خود را اصولگرا و انقلابی می‌دانند پرسید چرا درباره سند ۲۰۳۰ اعتراضی نکرده و صدایتان بلند نشد و کار به جایی رسید که رهبری مجبور شدند به این ماجرا ورود و از خود هزینه کنند.

وی تصریح کرد: باید از آقای رئیس جمهور پرسید چگونه است که شما ولایت فقیه،‌ خون شهدا، کف و سوت و غیره را قبول دارید اما در عمل قوه قضائیه را قبول ندارید.

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: باید از این آقا که در سخنرانی خود از خاتمی و سران فتنه نام برده و درباره رفع حصر آنها حرف می‌زند پرسید “آیا در فتنه ۸۸ در کشور حضور داشتید یا خیر و اگر بودید مگر ندیدید که به‌دنبال براندازی نظام بودند تا جایی که رهبری به ماجرا ورود کرده و خون دل‌ها خوردند؟”.

وی عنوان کرد: مگر نمی‌دانید که چه‌کسی این فتنه را انجام داد مگر نه اینکه رهبری فرمودند که فتنه‌گران خط قرمز ما هستند پس چرا برای جمع‌آوری رأی حرفی زدید که آنها خوششان بیاید؟

موسوی اصفهانی با اشاره به اینکه برخی در گذشته حرف از آشتی ملی زدند، ابراز کرد: رهبر معظم انقلاب در جواب آنها فرمودند مردم با کسی که در برابر رأی آنها ایستاد و ظهر عاشورا حرمت سیدالشهدا(ع) را شکسته و سران آنها جلویشان را نگرفتند قهر هستند.

وی با تأکید بر لزوم انقلابی بودن نمایندگان در مجلس افزود: نمایندگان ما اگر انقلابی باشند قبل از رهبری وارد این عرصه‌ها می‌شوند چراکه آنها حقوق می‌گیرند تا از حق ما و رهبری دفاع کنند پس چرا این کار را انجام نمی‌دهند؟

مدیر حوزه‌های علمیه همدان تصریح کرد: در جلسه بعدی باید نمایندگان را دعوت کرده و درباره این موضوعات از آنها سؤال کرد که “چرا به موضوعات ورود نکرده و حتی پس از تذکر رهبری نیز تا به نتیجه رساندن موضوع آن را دنبال نمی‌کنید؟”.

وی با بیان اینکه باید از نمایندگان پرسید که “آیا در بحث حقوق‌های نجومی برای برکناری افراد متخلف کاری انجام  دادید یا خیر؟” عنوان کرد: ما اگر در حد توان خود منسجم باشیم می‌توانیم در انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی با زمینه‌سازی  افرادی را که مکتبی، انقلابی متدین و استکبار‌ستیز هستند به مردم معرفی و راهی مجلس کنیم تا در سطح کشور اثرگذار باشند.

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: باید از نمایندگان پرسید چرا در مجلس شورای اسلامی بر اعمال وزرا و رئیس جمهور نظارت نکرده و درباره حرف‌هایشان از آنها سؤال نمی‌کنند.

 موسوی‌اصفهانی با تأکید بر لزوم رسیدگی به تخلفات انجام‌شده در انتخابات از سوی شورای نگهبان گفت: در برخی ممالک وقتی رئیس جمهور تخلفی انجام دهد از میانه قدرت او را برکنار می‌کنند چرا که قدرت مردم بسیار زیاد است.

وی با اشاره به ماجرای برکناری بنی‌صدر، فراری شدن شاه و بیرون کردن مستشاران خارجی از کشور توسط مردم تصریح کرد: مردم ما کسانی هستند که با شکوه تمام از امام(ره) استقبال کرده و به‌هنگام دستور رهبری بر مشارکت حداکثری به‌صورت گسترده پای صندوق‌های رأی حاضر می‌شوند.

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری با ابراز اینکه “باید مراقب باشیم و توجه داشته باشیم که از خط مستقیمی که رهبری فرمودند تخطی نکنیم” تأکید کرد: در ماه رمضان خودسازی را فراموش نکنیم چرا که این خودسازی‌ها ما را آماده می‌کند که در موقعیت‌های دنیایی خود را نگه داریم.

انتهای پیام/