عاملان انتشار تصاویر خصوصی شهروندان لنگرودی شناسایی و دستگیر شدند
عاملان انتشار تصاویر خصوصی شهروندان لنگرودی شناسایی و دستگیر شدند

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی گیلان از شناسایی و دستگیری عاملان انتشار تصاویر خصوصی تعدادی از شهروندان گیلانی در قزوین و اردبیل توسط کارشناسان پلیس فتا استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر،سرهنگ ایرج محمدخانی گفت: در پی ارجاع چندین فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان لنگرود به دادخواهی تعدادی از شهروندان مبنی بر انتشار تصاویر خصوصی آنان در یک کانال غیراخلاقی شبکه اجتماعی موبایلی، موضوع در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: با پیگیری های فنی و پلیسی کارآگاهان پلیس فتا ، عاملان انتشار تصاویر خصوصی شهروندان گیلانی در شبکه اجتماعی موبایلی که مردی ۱۸ ساله اهل و ساکن قزوین و زنی ۲۸ ساله اهل و ساکن اردبیل بودند، شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شدند.
سرهنگ محمدخانی با بیان اینکه متهمان برای سیر مراحل قانونی تحویل دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان لنگرود شدند، گفت: بر اساس ماده ۱۷ فصل پنجم هتک حیثیت و نشر اکاذیب قانون جرایم رایانه ای، هرکس به وسیله سامانه های رایانه ای یا مخابراتی صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او جز در موارد قانونی منتشر کند یا در دسترس دیگران قرار دهد به نحویکه منجر به ضرر یا عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از ۹۱ روز تا ۲ سال یا پرداخت جزای نقدی از پنج میلیون تا ۴۰ میلیون ریال یا هر دو مجازات ، محکوم خواهد شد.
سرهنگ محمدخانی در خاتمه سخنانش از شهروندان خواست در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان های موبایلی، مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir یا ایمیل این پلیس به آدرس Gfata@police.ir گزارش دهند.