دولت سایه تحریم را از روی کشور دور کرد/افتتاح کنارگذر لنگرود تا آبان ماه سال جاری
دولت سایه تحریم را از روی کشور دور کرد/افتتاح کنارگذر لنگرود تا آبان ماه سال جاری

 نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی روز پنج شنبه در جلسه شورای اداری این شهرستان گفت: مدیریت نابسامانی های اقتصادی، حفط فضای تورم و دور کردن سایه تحریم از سوی کشور از عملکردهای خوب این دولت است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی لنگرخبر، نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی روز پنج‌شنبه در جلسه شورای اداری این شهرستان با تشکر از حضور حماسی ملت ایران، استان گیلان و حوزه انتخابیه لنگرود در انتخابات، اظهار کرد: شورونشاط انتخاباتی و حضور گسترده مردم در دفاع از نظام و انقلاب تودهنی بزرگی به دشمنان بود و این بار نیز مردم ثابت کردند که اگر هم دلخوری و نگرانی‌هایی هم باشد در دفاع از نظام و انقلاب صف آن‌ها را جدا می‌کنند.

 

وی با اشاره به موفقیت‌های دولت تدبیر و امید و به فال نیک گرفتن این موفقیت‌ها، گفت: دولت تدبیر و امید دولت عاقلی است و اعداد و ارقام نشان می‌دهد که در این دولت برای اولین بار تراز واردات و صادرات مثبت شده است، البته به مرز ایده آل هنوز نرسیدیم و اصرار به تداوم دولت هم همین بود که نگاه به واردات باید کاهش و صادرات افزایش یابد.

 

مهرداد لاهوتی تعامل با دنیا، مدیریت نابسامانی‌های اقتصادی، حفظ فضای تورم و دور کردن سایه تحریم از سوی کشور را از دیگر عملکردهای خوب این دولت عنوان و خاطرنشان کرد: آثار اقتصادی تعامل با دنیا در این کشور متجلی است و باید گام‌های مثبتی در جهت حل مشکلات اقتصادی برداشته شود.

 

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه تنگناهای اقتصادی باید حل شود، اذعان کرد: سرمایه‌گذاری خارجی یکی از این راه‌حل‌هاست که سالیانه باید ۷۷۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در کشور انجام شود تا نرخ بیکاری از ۱۳ درصد به ۸/۶ درصد برسد که از این مقدار هم ۶۵ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی است.

 

لاهوتی ادامه داد: امروز ایران به‌عنوان کشور تأثیرگذار و قدرتمند در منطقه است و ارزش‌های حاکم بر نظام و انقلاب باید حفظ شود.

 

وی در خصوص اشتغال روستائیان خاطرنشان کرد: ۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات ریالی با سود چهار درصد در خصوص اشتغال روستائیان اعطا خواهد شد.

 

لاهوتی بابیان اینکه بیمارستان لنگرود در دهه فجر و کنارگذر هم تا پایان آبان سال جاری افتتاح خواهد شد، افزود: ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای اتمام پروژه نیاز است که تنها مشکل در این زمینه معدن است که باید مصالح این پروژه تأمین شود.

 

وی برخورداری روستاهای بالای ۲۰ خانوار از نعمت گاز، به اتمام رسیدن چشمه واپه، چمن مصنوعی شلمان، معرفی دو مدرسه در شلمان و چمخاله و تبدیل‌شدن به مجتمع فرهنگی را از دیگر برنامه‌های پیشرو عنوان و تصریح کرد:  داستان ۱۷ هکتاری نالکیاشهر باید حل شود؛ که وی در این خصوص از مدیرکل جهاد کشاورزی انتقاد کرد.

 

لاهوتی در خصوص پرداخت پول چای‌کاران هم گفت: ۵۰ میلیارد تومان سهم دولت در این خصوص پرداخت‌شده است.