حقوق‌دان‌های ما ۲۷ مورد تعهد دادند و ۸ مورد گرفتند که لغو تحریم در آن نیست/ خط قرمز ما در توافقنامه رعایت نشد

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه غنی‌سازی ایران محدود شده است گفت: خط قرمز ما در توافق‌نامه ژنو رعایت نشده است، تمرکز دولت یازدهم روی سیاست خارجی می باشد و وزارت خارجه به ۱+۵ مشغول است. به گزارش لنگرنیوز به نقل از ۸دی نیوز، حجت‌الاسلام و المسلمین حمید رسایی نماینده مردم تهران در […]

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه غنی‌سازی ایران محدود شده است گفت: خط قرمز ما در توافق‌نامه ژنو رعایت نشده است، تمرکز دولت یازدهم روی سیاست خارجی می باشد و وزارت خارجه به ۱+۵ مشغول است.

به گزارش لنگرنیوز به نقل از ۸دی نیوز، حجت‌الاسلام و المسلمین حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درهمایش ارتباط علم و سیاست که به مناسبت روز دانشجو در دانشگاه گیلان برگزار شد، با اشاره به توافقات ایران با گروه ۵ + ۱ خاطرنشان کرد: طبق قانون اساسی موافقتنامه‌ها باید به تصویب مجلس برسد بنابراین موافقتنامه ژنو یک تفاهمنامه می باشد.

وی افزود: آیا چیزی که دادیم نسبت به چیزی که گرفتیم با هم مساوی است، ما بسیاری چیزها را دادیم و کمترین چیزها را گرفتیم.

رسایی با اشاره به تبریک گفتن برخی به یکدیگر در خصوص این مذاکرات، اظهار کرد: ما داوطلبانه تعهد دادیم و آنها نیز داوطلبانه تعهد دادند بنابراین اینکه دیگر تبریک گفتن ندارد.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به مقدمه و پایان متن موافقتنامه بیان نمود: این مراحل جامع شامل فرآیند گام به گام و متضمن یک برنامه غنی‌سازی با تعریف مشترک و محدودیت‌های عملی و شفاف‌ساز به منظور برنامه هسته‌ای ایران می باشد.

این فعال سیاسی کشور همچنین ابراز نمود: بارها برای بازرسی آمدند اما حتی یک مورد پیدا نکردند و تمام آن بر اساس «اما و اگر» است یعنی داریم به کشوری جواب می‌دهیم که سابقه جنگ در ناکازاکی و هیروشیما را دارد و اکنون نیز بمب هسته‌ای دارد و بر اساس ان‌پی‌تی سکوت شده است.

رسایی با بیان اینکه غنی‌سازی ایران محدود شده است، تأکید نمود: خط قرمز ما در توافق‌نامه ژنو رعایت نشده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: مرگ بر آمریکا و مرگ بر نظام سلطه در دل ملت نهادینه شده و برآمده از آیات قرآنی است.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: ما بمب اتم نداریم و اعتقادی به سلاح هسته‌ای هم نداریم آن وقت باید به آنها تضمین دهیم که نمی‌خواهیم دست از پا خطا کنیم آیا این زور نمی باشد.

وی با اشاره به فعالیتهای دولت نهم و دهم تصریح کرد: احمدی‌نژاد جهت درست را به هدف رساند مانند هدفمندی یارانه‌ها که اشکالاتی دارد و باید برطرف شود اما اکنون دوستان جهت ندارند و تمرکز دولت یازدهم روی سیاست خارجی می باشد و وزارت خارجه به ۱+۵ مشغول است.

رسایی افزود: حقوق‌دان‌های ما ۲۷ مورد تعهد دادند و هشت مورد گرفتند که لغو تحریم در آن نیست و هیچ تحریمی لغو نشده و تعلیق شده است.

این فعال سیاسی کشور بیان نمود: روحانی در نامه اش به مقام معظم رهبری نوشته بود این پیروزی و حق غنی‌سازی را تثبیت کردیم و تمام تحریم‌ها در یک بازه زمانی برداشته می‌شود؛ و حضرت آقا نیز در پاسخ فرمودند جناب روحانی دستیابی به آنچه که مرقوم داشته‌اید قابل تقدیر و تشکر از تیم هسته‌ای می باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس با تأکید بر اینکه غرب به مذاکرات و تفاهم با ایران بیشتر از ما نیازمند بود، اذعان داشت: تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای باید بیش از پیش به این نکته توجه می‌ نمود.