خبر: 80708 / تاریخ انتشار : ۱۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت : ۱۲:۱۵:۱۷
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنگرود خبر داد

بازرسی از ۶۰۳ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی در لنگرود/۸۹ کیلوگرم انواع مواد غذایی معدوم شد

دکتر رامین غلامپور در گفت و گو با خبرنگار لنگرخبر اظهار کرد: طرح تشدید نظارت و کنترل بهداشت محیط در شهرستان لنگرود با توجه به اهمیت این موضوع، از چند روز قبل از آغاز ماه رمضا... 

دکتر رامین غلامپور در گفت و گو با خبرنگار لنگرخبر اظهار کرد: طرح تشدید نظارت و کنترل بهداشت محیط در شهرستان لنگرود با توجه به اهمیت این موضوع، از چند روز قبل از آغاز ماه رمضان و از اول خرداد در لنگرود آغاز شد.

 

وی هدف این طرح را تأمین و ارتقاء ایمنی مواد غذایی و پیشگیری از بیمارهای قابل‌انتقال از آب و غذا اعلام کرد و گفت: در این طرح ۱۰ اکیپ ۱ تا ۳ نفره در طول شبانه روز با همکاری همکاران مرکز خدمات جامع سلامت بر بهداشت فردی، بهداشت محیط و بهداشت مواد غذایی اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی، مواد آشامیدنی و اماکن عمومی نظارت دارند.

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنگرود با بیان اینکه از اول خرداد تاکنون از ۶۰۳ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن بین راهی، اماکن عمومی و … بازرسی صورت گرفته است، افزود: در قالب این تعداد بازرسی، ۸۹ کیلوگرم انواع روغن‌سوخته، کمپوت و کنسرو، چیپس و پفک، آلاسکا، دوغ و آب معدنی کشف و معدوم شده است.

 

وی زولبیا، بامیه، خرما، آش رشته و نان فطیر را از جمله مواد مصرفی در طول ماه مبارک رمضان عنوان کرد و گفت: نظارت بر نحوه تهیه و توزیع این مواد غذایی، توسط کارشناسان بهداشت محیط به منظور پیشگیری مردم جامعه از بیماری‌های غیر واگیر نظیر بیماری‌های قلبی و عروقی و دیابت تأثیرگذار است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنگرود از مردم خواست جهت تهیه مواد غذایی موردنیاز به مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی مجاز مراجعه کرده و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را با شماره تماس ۰۱۳۴۴۵۲۴۴۴۳ در وقت اداری یا سامانه شکایت مردمی ۱۹۰ به کارشناسان بهداشت محیط اطلاع دهند.

انتهای پیام /

کلیدواژه


نظرات | ۱ نظر

غلامی
خرداد ۱۱, ۱۳۹۶ در ۱۷:۵۲

آقای دکتر وضعیت نانوایی های لنگرود تاسف بار است و چند سال است که شما چشم خود را بسته اید

قيمت خودرو سكه و طلا ليگ برتر نشر خبر مكان تبليغات شما
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ لنگر خبر” می باشد.
siteview.ir