وزیر آموزش و پرورش دستور توقف اجرای سند ۲۰۳۰ را صادر کرده است / تخلف دانش آشتیانی در اجرای سند ۲۰۳۰
وزیر آموزش و پرورش دستور توقف اجرای سند ۲۰۳۰ را صادر کرده است / تخلف دانش آشتیانی در اجرای سند ۲۰۳۰

نائب رئیس کمیسیون آموزش مجلس گفت: به گفته وزیر آموزش و پرورش توقف اجرای سند ۲۰۳۰ یونیسکو صادر شده و اجرا یا عدم اجرای آن به شورای عالی انقلاب فرهنگی مرجوع شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، جبار کوچکی نژاد در گفتگو با خبرنگار ۸دی در تشریح آخرین جزئیات بررسی سند ۲۰۳۰ در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: سند ۲۰۳۰۰ با اصل اسلام و فرهنگ ایرانی مغایرت دارد که این مهم موجب واکنش شدید مردم و اصحاب نظر مواجه شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون بررسی های زیادی در رابطه با سند ۲۰۳۰ انجام شه است، افزود: در روز گذشته جلسه ای در رابطه به وضعیت سند ۲۰۳۰ یونیسکو با وزیر آموزش و پرورش و معاون وزیر علوم در امور بین الملل برگزار کرده ایم و ابعاد این سند مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی از ادامه انتقادها نسبت به این سند خبر داد و گفت: در جلسه مذکور انتقاد فراوانی نسبت به سند ۲۰۳۰ شد که با واکنش وزیر مواجه شد.

نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر آموزش و پرورش در رابطه به امضای سند ۲۰۳۰ تخلف کرده است، اظهار کرد: دانش آشتیانی بعنوان شخصی که تخلف کرده بود و در تلاش بود تا سند ۲۰۳۰ را اجرا کند، اعلام کرد که توقف اجرای سند ۲۰۳۰ را صادر کرده است.

کوچکی نژاد در ادمه به سخنان وزیر آموزش و پرورش در نشست مذکور اشاره و مطرح کرد: وزیر آموزش و پرورش اعلام کرده که سند ۲۰۳۰ را اجرا نمی کند و منتظر نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی می ماند.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه باید این سند از بدنه آموزش و پرورش حذف شود، افزود: به گفته وزیر آموزش و پرورش نظر نهایی را در رابطه با اجرا یا عدم اجرای سند ۲۰۳۰ با شورای عالی انقلاب فرهنگی است و هر نظری که شورای اعلام کند تمکین کرده و اطاعت می کند.