عده‌ای به دنبال به موزه فرستادن موضع دشمن‌شناسی امام هستند/مرگ بر امریکا و مرگ بر اسرائیل از شعارهای حذف نشدنی انقلاب است
عده‌ای به دنبال به موزه فرستادن موضع دشمن‌شناسی امام هستند/مرگ بر امریکا و مرگ بر اسرائیل از شعارهای حذف نشدنی انقلاب است

استاد حوزه و دانشگاه در مراسم سالگرد امام خمینی (ره) که در گلزار شهدا لنگرود برگزار شد، گفت: عده‌ای به دنبال آن هستند که موضع دشمن‌شناسی امام را به موزه بفرستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی لنگرخبر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عظیم ابراهیمی عصر دیروز(یک‌شنبه) در مراسم سالگرد امام خمینی (ره) که در گلزار شهدا لنگرود برگزار شد، اظهار کرد: مسیر تاریخ به دو عامل طبیعی نظیر بالای طبیعی و انسانی تعیین می‌شود که حرکت انسان‌ها در ساخته‌شدن تاریخ و ماندگاری آن مؤثر است.

 

وی عوامل انسانی برای تاریخ‌سازی را به دو گونه منفی و مثبت تقسیم کرد و گفت: حرکت فرعونیان از عوامل منفی در جریان تاریخ‌سازی بشریت محسوب می‌شود و از سوی دیگر مسیر انبیا ازجمله اقدامات تاریخ‌سازی است که زندگی بشریت را تحت تأثیر قرار داده است.

 

این استاد حوزه و دانشگاه بابیان اینکه امام خمینی مسیر تاریخ را در جهت مثبت و به نفع مردم مشخص و رهبری کرد، افزود: امام بعد از خودسازی به ساختن درون انسان‌ها و پابرهنگان پرداخت که در غیر این صورت اقدامات ایشان مانند نهضت‌های گذشته کم اثر بود.

 

حجت‌الاسلام ابراهیمی عنوان کرد: امام خمینی در مقابل دشمن موضع سخت و باکسی تعارف نداشت و غیرت دشمن‌شناسی خود را تا پایان عمر خود ادامه داد.

 

وی بابیان اینکه عده‌ای به دنبال آن هستند که موضع دشمن‌شناسی امام را به موزه بفرستند، اضافه کرد: برخی بر این باور هستند که برای تعامل با دنیا باید از سخنان نرم امام استفاده و مواضع سخت امام خمینی در برابر دشمن را کنار گذاشت.

 

استاد حوزه و دانشگاه استکبارستیزی و مرگ بر امریکا و مرگ بر اسرائیل را از شعارهای حذف نشدنی انقلاب اسلامی دانست و بیان کرد: برخی از صاحبان تریبون‌ها اعلام می‌کنند که شعارهای مرگ باید کم‌کم حذف شود.

 

حجت‌الاسلام ابراهیمی بابیان اینکه امام خامنه‌ای در اوج مناظرات انتخاباتی نسبت به سند ۲۰۳۰ یونسکو واکنش نشان دادند، گفت: دشمن با سند ۲۰۳۰ یونسکو به دنبال ریشه دواندن فرهنگ غربی در نسل جوان و دور کردن فرهنگ ایثار و جهاد از جوانان کشور است.

 

وی افزود: در برخی از اسناد مشاهده شد که تصویر خال‌کوبی برهنه فوتبالیست معروف به کتاب‌ها اضافه و متون ایثار و شهادت از کتاب‌ها حذف شد.

 

استاد حوزه و دانشگاه با اذعان به اینکه عده‌ای به دنبال دشمن هراسی هستند، بیان کرد: مردمی که از دشمن بترسند دشمن نیز نیاز به حمله نظامی ندارد و با تَشَر کارهای مدنظر خود را پیش می‌برد.

 

حجت‌الاسلام ابراهیمی بابیان اینکه مردم باید در انتخابات نسبت به موضوع خریدوفروش آرا واکنش نشان دهند، افزود: مردم در راستای مطالبه گری موظف هستند که از کارهای خوب دولت، حمایت و در برابر اقدامات غلط، بدون ترس از کسی فریاد بکشند.

انتهای پیام/