باند سرقت حرفه ای منازل لاهیجان منهدم شد +عکس
باند سرقت حرفه ای منازل لاهیجان منهدم شد +عکس

فرمانده انتظامی لاهیجان از دستگیری سه سارق حرفه ای منازل شمال کشور در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، سرهنگ محمود قاسمی گفت: در پی تماس یکی از شهروندان لاهیجانی با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر سرقت طلا و جواهرات از منزل وی ، بلافاصله اکیپی از کارآگاهان پلیس در محل حاضر و تحقیقات خود را برای شناسایی و دستگیری سارقین آغاز کردند.
وی ادامه داد: در تحقیقات اولیه کارآگاهان مشخص شد که سرقت از این منزل با یک خودروی پژو پارس مشکی با پلاک سرقتی صورت گرفته است و سارقین به طرز ماهرانه ای پلاک سرقتی را بر روی خودرو نصب و پس از پایان سرقت از منزل آن پلاک را در حاشیه ی یکی از خیابانها رها کردند.

فرمانده انتظامی لاهیجان افزود: بلافاصله با اجرای طرح مهار در سطح شهرستان ، ماموران یگان امداد به خودرویی مشابه خودروی سارقین مشکوک شدند که سه سرنشین آن به محض مشاهده خودروی گشت انتظامی از محل متواری  و پس از تعقیب و گریزی کوتاه ، خودروی سارقین توسط ماموران متوقف و ۳ سرنشین آن دستگیر شدند.

سرهنگ قاسمی اظهارداشت: سارقین در حین فرار از دست پلیس اموال مسروقه را از خودرو به بیرون پرت کرده بودند که این اموال نیز توسط ماموران کشف و ضبط شد.

وی خاطرنشان کرد : این سه سارق ۲۲ ، ۲۴ و ۲۵ ساله همگی اهل و ساکن کرمانشاه بودند که در بازجویی های تخصصی پلیس آگاهی به ۱۶ فقره سرقت طلا و جواهرات  از منازل هموطنان شهرهای شمالی کشور اعتراف کردند و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

به گفته وی سارقین اموال مسروقه را به یک نفر مالخر در کرمانشاه می فروختند که تلاش پلیس آگاهی برای دستگیری وی ادامه دارد.